Zehrah

Profesyonel
5 Haz 2017
277
16
18
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Bir hafta oldu muhabbet kuşumu alalı bir bakarmisnz bir sorun gozukuyormu aldığımda ilk önce durgundu ama düzeldi arada simariyor arada uyuyor yemini düzgün yiyp suyunu iciyor

Ekli dosyalar

Süleyman YERLİ

Profesyonel
1 Ocak 2017
3,772
1,551
113
37
Darıca / KOCAELİ
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Dışkısı çok kötü durmuyor. Yarın veterinerden avimec, vilmectin veya ivermectin etken maddeli damla isteyin, kuşun ense derisine gelecek şekilde haftada bir damla olmak üzere üç hafta damlatın. Zaten yeni gelen kuşun dışkıda, harekette, ötmede, yem yemede bir süre sorunlarının olması doğaldır.

Tepkiler: Zehrah

Zehrah

Profesyonel
5 Haz 2017
277
16
18
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
1 yada 2 gün sorun olmuştur belki şuan sorunumuz yok ama söylediğiniz ilacı veteriner hariç başka bir yerden alamazmiyim veteriner bize baya uzak

Zehrah

Profesyonel
5 Haz 2017
277
16
18
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Bu arada bit ilacı sanırım ama dışta bisiyi yok galiba ben oksamistim bisi görmedi m ic parazitmi

Zehrah

Profesyonel
5 Haz 2017
277
16
18
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Tamam teşekkür ederim mutlaka yakin zamanda veteriner den temin edicem çok teşekkür ederim

Zehrah

Profesyonel
5 Haz 2017
277
16
18
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Tamam tekrardan saolun teşekkür ederim

Muhammet Ahmet ARACI

Site Bağımlısı
8 Ara 2017
69
20
8
96
İstanbul / Esenler
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya, Akvaryum, Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Avimec isimli ilaç şuanda üretilmiyor. Biyoteknik firması son parti ilacını 2015 senesinin bu zamanlarında üretmiş. Şuanda piyasada bulunan bütün ilaçların kullanım ömrü sona ermiş durumda. Avimec yerine başka bir ilaç tercih etmeniz daha faydalı olur.

NOT : Biyoteknik ile alaklı bilgiyi fabrikadan satış sorumlularından aldım.

Süleyman YERLİ

Profesyonel
1 Ocak 2017
3,772
1,551
113
37
Darıca / KOCAELİ
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Avimec isimli ilaç şuanda üretilmiyor. Biyoteknik firması son parti ilacını 2015 senesinin bu zamanlarında üretmiş. Şuanda piyasada bulunan bütün ilaçların kullanım ömrü sona ermiş durumda. Avimec yerine başka bir ilaç tercih etmeniz daha faydalı olur.

NOT : Biyoteknik ile alaklı bilgiyi fabrikadan satış sorumlularından aldım.
Doğrudur. Uzun zamandır piyasada bulunmuyor zaten. Ben de bu yüzden ivermectin etken maddeli herhangi bir ense damlası diye yazmıştım.

Muhammet Ahmet ARACI

Site Bağımlısı
8 Ara 2017
69
20
8
96
İstanbul / Esenler
Evcil Hayvanı
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Doğrudur. Uzun zamandır piyasada bulunmuyor zaten. Ben de bu yüzden ivermectin etken maddeli herhangi bir ense damlası diye yazmıştım.
Bende normalde avimec kullanırdım kafes kuşları için dozu ayarlandığı için. Ancak avimec olmadığından vilmectin kullanmak zorunda kaldık. Küçük ve büyükbaş ilacı olduğu için biraz çekiniyorum ama yapacak birşey yok.

Süleyman YERLİ

Profesyonel
1 Ocak 2017
3,772
1,551
113
37
Darıca / KOCAELİ
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Bende normalde avimec kullanırdım kafes kuşları için dozu ayarlandığı için. Ancak avimec olmadığından vilmectin kullanmak zorunda kaldık. Küçük ve büyükbaş ilacı olduğu için biraz çekiniyorum ama yapacak birşey yok.
Ben eczaneden basit bir damlalık isteyip kullanıyorum, sıkıntı olmuyor

Zehrah

Profesyonel
5 Haz 2017
277
16
18
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
O zaman bende ivermectin etken maddeli herhangi bir damla alayım veterinere bunu söylesem yeterli olurmu

Muhammet Ahmet ARACI

Site Bağımlısı
8 Ara 2017
69
20
8
96
İstanbul / Esenler
Evcil Hayvanı
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Bit ilacı almak için veterinere gitmenize gerek yok fikrimce. Benim bir malzemecim var kendisinden alırım hep, petshoplarda da bulunur.

Süleyman YERLİ

Profesyonel
1 Ocak 2017
3,772
1,551
113
37
Darıca / KOCAELİ
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
İvermectin etken maddeli ilaçlar hem dış hem de iç parazitler üzerinde etkili. Bit ilacı diye satılan ürünlerin neredeyse tamamı öncelikle kuşların solunum yolları olmak üzere birçok olumsuz etkiye sahip. Profesyonel ürünler kullanmak her zaman daha sağlıklı

Zehrah

Profesyonel
5 Haz 2017
277
16
18
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Tamam dir ya yanitlariniz için çok teşekkür ederim inslah yarın ya veterinderden yada petshoptan en güzelini alırım da bisi daha sorsam kusura bakmayın diski atmıştım duzelirmi yada ciddi bisi varmı merak ettim