Karadeniz Pet

yeni kuşum birazcık sıkıntılı bi çocuk bana yardımcı olur musunuz ? :)

çoküzgünbirisi

Yeni Üye
Merhabalar. Yeni sahiplendiğimiz muhabbet kuşumuz 30 günlük. Çok korkak, elimden çok korkmuyor fakat. 2 gün oldu yemek yemiyor elimden yedirmeye çalıştım bi kaç kez oldu gibi dışkısı ishal şeklinde. Halsiz uyuyor sürekli. Az önce kendisi biraz yıkadım çok kötü kokuyordu çok kötü bakmışlar kuşuma. Dışkısını temizlemeye çalıştım çok temizleyemedim tüyleri yapışmış gibiydi dışkısına önceki kuşumda böyle görmedim yardımcı olabilir misiniz nasıl kendine getirebilirim onu

cok tatli bir bebek saglikla büyür insallah. siz zorla yikamayin banyolugunu koyun o istediginde girsin. eve yeni gelen kuşlar ilk günlerde ishal olabiliyor diye biliyorum stresten dolayi. ama bi seyler yemesi lazim mutlaka. yumurta mamasi yapabilirsiniz genelde hayir demiyor kuşlar cok seviyor ama 30 günlük bi yavruya agir gelir mi mama bilemiyorum.
@Recai bey daha net bi cevap verir diye düşünüyorum

cok tatli bir bebek saglikla büyür insallah. siz zorla yikamayin banyolugunu koyun o istediginde girsin. eve yeni gelen kuşlar ilk günlerde ishal olabiliyor diye biliyorum stresten dolayi. ama bi seyler yemesi lazim mutlaka. yumurta mamasi yapabilirsiniz genelde hayir demiyor kuşlar cok seviyor ama 30 günlük bi yavruya agir gelir mi mama bilemiyorum.
@Recai bey daha net bi cevap verir diye düşünüyorum

İnşallah sağlıkla büyür bi daha dokunmam zaten yıkanması için sadece kötü kokuyordu aldığım yer pis bir yerdi maalesef ki.Görüşleriniz için teşekkür ederim etiketlediğiniz arkadaşınızı da bekliyorum sağlıcakla kalın :)

Öncelikle maşallah kuşunuza. Eve yeni geldiği için alışma sürecinde ilk 1 hafta ishal olması gayet normaldir (İshal olma durumu uzun sürerse müdahale etmek gerekebilir).

Banyo için haftada 1 kez kuşun önüne çok derin olmayan bir kabın içerisine ılık su koy o kendisi yıkanır.

Kuş 3 aylık olduğunda yavaş yavaş tüy değiştirmeye başlar ve dışkılı tüyler kendiliğinden dökülür.

Yeme yeni düşmüş muhabbet kuşu yavrularının gelişimlerini hızlandırmak için yumurta maması verilebilir.

Dikkat etmen gereken şeyler;

1. Mama içerisine eklediğin her malzemenin taze olması gerekiyor
2. Malzemeleri normalden biraz daha küçük doğraman gerekiyor (Kuş yavru olduğu için )

Geri