Karadeniz Pet

Yeni Kuşum ishal :(

cinefil

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. Bugün yeni kuş aldım. Ne yazık ki ishal galiba.. sulu dışkı yapıyor ve yem yemiyor su içmiyor :( düzelmesi için suyuna vitamin ve limon damlattim ama su içmiyor. Haşlanmış patates verdim yemedi. Kabarmiyor ama neşesi yok. Tuneginde tünemiş duruyor öyle.. ortama alismadigi için mi böyle yoksa ishal olduğu için mi anlamadım. Ne yapmam lazım arkadaşlar yardım edin kuşum ölmesin :(

Ortama alışınca yeme içme faaliyetlerine başlar. Sulu dışkı da görülmesi normaldir. Rahatsız etmeyin, kuş yolunu bulacaktır.

Dışkısı çok sulu değil ama altındaki kağıdı islatacak derecede cıvık.. inşallah dediğiniz gibidir. Cevap için Teşekkürler. İçim biraz rahatladı.

İlk eve getirdigimde dışkısı çok sıvıydi. Şimdi ise bazen sıvı bazen katı dışkı yapiyor. Biraz önce yine sıvı dışkı bıraktı ve anüs bölgesi dışkı lekesi olmuş :( orada petshopcu orayı göstermişti hiç leke yoktu. Gelirken soğuk mu çarptı acaba.. üşümesin diye arabanın kaloriferini açmıştım. Kafesi kutuya iyice sarmalamistim ama bilmiyorum noldu.. Yem yemiyor su içmiyor hareketli değil.
Alışıp da yem yemesi su içmesi normal olarak kaç gün sürer? Tahmini 1 veya 1,5 aylık kuşum.. dayanamaz ölür diye tedirginim. Kaç günün sonunda yem yemezse veterinere danismam lazım ?

Biraz önce yaptığı sıvı dışkı :
4889IMG_20200120_141936_3.jpg

Son düzenleme:
Merhaba. Veterinere danışmaya gerek yok. Ortama alışmaları ve yem yemeleri birkaç günde olur.
Kırık yem kabukları görünce anlarsınız. Rahatsız etmeyin, yalnız bırakın. Muhabbet kuşu sesi dinletebilirsiniz. İyi gelebilir.
Teşekkürler ilginiz için dediğiniz gibi oldu. 24 saat sonunda yem yemeye başladı :)

Geri