Karadeniz Pet

yeni kuşum ve yeni sorunlar yardıma ihtiyacm var

hikmett

Meraklı Üye
merhaba arkadaşlar yavru bir muhabbet kuşu aldım ilkkez besliyorm karsılastıgım birkaç sorun var

1 cisi yasadıgım sehirde hava gece çok soguk oluyor bende kafesin üstünü örtüyorm ama kuşum çırpınmaya baslıyo yerinde durmuyor kafesini açtımda hemen dışarı cıkıyor sanırım karanlıktan korkuyor bu normalmi ve bu sorun için napmam lazm

2cisi dışkısını yiyor kackere yerken denk geldm bunu nasıl önlerim

3cüsü vitamin ve mineral eksikliğini nasıl karsılarım

bide muhabbet kuşları ingiliz yerli gibi katagorilere ayrılıyomus sanırım bnm kuşumun cinsi ve ırkı nedir söyleyebilirmisinz
yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden cok tesekür ederim
16473881_1095797983899105_7854629684198592559_n.jpg

sen kafese mineral blogu gaga taşı kalamar kemigi koy o dışkısını yemeyi bırakır.iyi vitaminler için bilgili arkadaşlar vitamin markası yazarlar.3günde 1 mama yap ver yemini suyunu taze tut.
yavru bir kuş sana alışması yerine üzerini örtmeyi denersen her harekette her yaklaşmanda korkar sanada sıcak davranmaz benimsemez.oda ısısı çok sıcak olmasın normal ısıda olsa yeterli

sen kafese mineral blogu gaga taşı kalamar kemigi koy o dışkısını yemeyi bırakır.iyi vitaminler için bilgili arkadaşlar vitamin markası yazarlar.3günde 1 mama yap ver yemini suyunu taze tut.
yavru bir kuş sana alışması yerine üzerini örtmeyi denersen her harekette her yaklaşmanda korkar sanada sıcak davranmaz benimsemez.oda ısısı çok sıcak olmasın normal ısıda olsa yeterli
oda ısısı duşük ondan üstünü örtüyorm mecburiyetten yani gaga taşı almıştım 2 haftadr bende onu hiç kulanmıyor bi sıkıntı olurmu

Dışkı yemesi Demir eksikliğinden de olabilir. D vitamini eksikliğinden de. Deyvit üç damla var eczanelerde ondan alıp ağzına ayda bir bir damla damlat. Bide Ferrum fort var 2 haftada bir suluğu yarım doldurup bir damla damlat 6 saat içsin o suyu. Ayrıca arkadaşların da dediği gibi kafese kalamar kemiği asın.

Dışkı yemesi Demir eksikliğinden de olabilir. D vitamini eksikliğinden de. Deyvit üç damla var eczanelerde ondan alıp ağzına ayda bir bir damla damlat. Bide Ferrum fort var 2 haftada bir suluğu yarım doldurup bir damla damlat 6 saat içsin o suyu.
teşekür ederm gidip alacam en kısa sürede

Suya katabilmek için Dvitamini de içeren Multi vitamin almalısın. Deyvit 3 suda çözünmez.

Dışkı yemesi Demir eksikliğinden de olabilir. D vitamini eksikliğinden de. Deyvit üç damla var eczanelerde ondan alıp ağzına ayda bir bir damla damlat. Bide Ferrum fort var 2 haftada bir suluğu yarım doldurup bir damla damlat 6 saat içsin o suyu. Ayrıca arkadaşların da dediği gibi kafese kalamar kemiği asın.
Ferrum fort kullanıyor musun siz kuşlarınızda? Siz söyledikten sonra baktım ayarına dikkat edilmezse yarardan çok zarar verebilir gibi geldi

Doğal yollar ile alabileceği d vitamini ve demir eksikliğini giderebilecek birşey olmalı. Bulursam yazarım buraya mutlaka

Yarım suluğa bir damla 6 saat kadar önünde durması demek bir damlanın 1/20 sini içmesi demektir.

yazarsan cok sevinirm valla
Buğday kepeği ve ruşeymi doğal olarak bulduklarım arasında. Bira mayası da var demir yönünden zengin ama ne kadar doğal onu araştırmak lazım.Lakin yinede bir çok üretici mamalarına hafta da bir bira mayası koyduklarına rastgeldim nette. @Semiha Feyza BAYYURT hocam bu konulara baya hakimsiniz tavsiyelerinizi bekliyoruz

Öncelikle tatlı kuşa uzun bir ömür diliyorum.Kuş karanlıkta korkabilir normal, zamanla eve ve uyku düzenine alışır.Nefes alacağı şekilde açıklık kalsın örtüde..Uyku çok önemli ; saat 10 olmadan yatırın ki bağışıklık sistemi güçlü olsun.Uyku düzensizliği ömrünü kısaltır.Sabah erken saatte kalkıyorlar zaten.
Dışkı yemesi illa bir sorun anlamına gelmez, bazen şımarıklık olsun diye de yapıyorlar.Ama siz tedbirli olmak adına düzenli mevsim meyvesi ve ıspanak, kereviz yaprağı, turp , havuç koyun alışsın yemeye..Ekstra vitamin damlası bilmem nesi kullanmayın meyve en sağlıklısı..Kalsiyum için muhakkak mürekkep balığı kemiği kullanın; gaga taşı hiç bi işe yaramaz atın gitsin..
Kafese ayrıca aktardan kara hindiba,civanperçemi,üzüm çekirdeği,sinir otu, rezene, kekik , zeytin yaprağı bitkilerini alıp bi yemliğin içine koyun dursun sürekli.Herhangi bir rahatsızlık durumunda bu bitkilerden ihtiyacı olanı içgüdüsel olarak yiyecektir.Bunlardan bitki çayı yapıp kasede verirseniz bayıla bayıla içiyorlar..Ben kaşıkla bile içirmeye alıştırmıştım:)
Herhangi bir hastalık olursa Allah korusun ama direk antibiyotik kullanmayın; olabildiğince doğal yöntemlerle tedavi en sağlıklısıdır.
Suyuna ev yapımı elma sirkesi damlatın.Ev yapımı kefir bulabiliyorsanız alıştırın çok faydalı..
Bir de size güzel bir site linki vereyim önemli konularda faydası olsun.Her dersi okumanızı tavsiye ederim:

http://papaganokulu.org/dersler.html

Öncelikle tatlı kuşa uzun bir ömür diliyorum.Kuş karanlıkta korkabilir normal, zamanla eve ve uyku düzenine alışır.Nefes alacağı şekilde açıklık kalsın örtüde..Uyku çok önemli ; saat 10 olmadan yatırın ki bağışıklık sistemi güçlü olsun.Uyku düzensizliği ömrünü kısaltır.Sabah erken saatte kalkıyorlar zaten.
Dışkı yemesi illa bir sorun anlamına gelmez, bazen şımarıklık olsun diye de yapıyorlar.Ama siz tedbirli olmak adına düzenli mevsim meyvesi ve ıspanak, kereviz yaprağı, turp , havuç koyun alışsın yemeye..Ekstra vitamin damlası bilmem nesi kullanmayın meyve en sağlıklısı..Kalsiyum için muhakkak mürekkep balığı kemiği kullanın; gaga taşı hiç bi işe yaramaz atın gitsin..
Kafese ayrıca aktardan kara hindiba,civanperçemi,üzüm çekirdeği,sinir otu, rezene, kekik , zeytin yaprağı bitkilerini alıp bi yemliğin içine koyun dursun sürekli.Herhangi bir rahatsızlık durumunda bu bitkilerden ihtiyacı olanı içgüdüsel olarak yiyecektir.Bunlardan bitki çayı yapıp kasede verirseniz bayıla bayıla içiyorlar..Ben kaşıkla bile içirmeye alıştırmıştım:)
Herhangi bir hastalık olursa Allah korusun ama direk antibiyotik kullanmayın; olabildiğince doğal yöntemlerle tedavi en sağlıklısıdır.
Suyuna ev yapımı elma sirkesi damlatın.Ev yapımı kefir bulabiliyorsanız alıştırın çok faydalı..
Bir de size güzel bir site linki vereyim önemli konularda faydası olsun.Her dersi okumanızı tavsiye ederim:

yorumunuz için tesekür ederm önerilerinizi kesinlikle dikkate alacam :)

Ben ev yapimi kefir mayaliyorum. Kuslarima nasil verebilirim bu kefiri. Direk mi yoksa suluklarina sulandirarak mi kullanmaliyim...

Geri