Karadeniz Pet

Yeni Kuşumun cins, yaş ve cinsiyeti.

Oguzh4nK

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar daha önce forumda farklı bir yere bir önceki kuşumla ilgili konu açmıştım o kuşumu kuzenime hediye ettim yeni bir kuş aldım yavru ve erkek diye aldım muhtemelen yavru olduğu kısmı doğru çünkü gagası siyah fakat kuşumun cinsi (yerli, çek vs) ve cinsiyeti (erkek/dişi) nedir ? Ayrıca maksimum kaç günlüktür ve renginin ismi nedir ? Pullu mu? Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
e118bc01ede033fa96964f2a91edbb37.jpg

76fdaaacd745bd9391bc2e160f974a08.jpg

83c49dd9fdb9aed3783def4f362787ec.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cevap verebilecek kimse yok mu [emoji5]

.Taş gibi güzel 30-45 günlük bir kuş, ne bunun fazlası ne de bundan azı. Kuşunuzun pullu bir spangle olduğunu diüşünüyorum, resimler net değil ancak sarı tonları belli oluyor yanlış görmedi isem. Akabininde ırkı için kuyruğunu da görmek isterim.

.Taş gibi güzel 30-45 günlük bir kuş, ne bunun fazlası ne de bundan azı. Kuşunuzun pullu bir spangle olduğunu diüşünüyorum, resimler net değil ancak sarı tonları belli oluyor yanlış görmedi isem. Akabininde ırkı için kuyruğunu da görmek isterim.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Doğrudur hocam özellikle suratı fotoğraflarda görünmese de açık sarı ve vücudunda da farklı yerlerinde sarının açık tonladık var. Kuyruğuyla fotoğrafı da şu şekilde;
dcb3836f37f2db4d765aa417fb9e299e.jpg

Bu arada ilk aldığımda yani bugün aşırı yırtıcı ve vahşiydi [emoji16] elimi ısırıyordu yalnız şu an aşırı uysal sürekli etrafı kurcalıyor çakmak, kumanda vs oynuyor. Diğer kuşumdan çok daha erken alışacak gibi duruyor inşallah.

@Sakuram hocam bu arada erkek doğru mudur ?

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Doğrudur hocam özellikle suratı fotoğraflarda görünmese de açık sarı ve vücudunda da farklı yerlerinde sarının açık tonladık var. Kuyruğuyla fotoğrafı da şu şekilde;
dcb3836f37f2db4d765aa417fb9e299e.jpg

Bu arada ilk aldığımda yani bugün aşırı yırtıcı ve vahşiydi [emoji16] elimi ısırıyordu yalnız şu an aşırı uysal sürekli etrafı kurcalıyor çakmak, kumanda vs oynuyor. Diğer kuşumdan çok daha erken alışacak gibi duruyor inşallah.

Kuşunuz yerli bir erkek, dediğim gibi en fazla 1 buçuk aylıktır. Düşüncem bu şekilde, ancak 3 aylıktan çok küçük genç bir kuş. Maşe'Allah, güle güle besleyin. Hayırlı, sağlıklı beslemeler.

Kuşunuz yerli bir erkek, dediğim gibi en fazla 1 buçuk aylıktır. Düşüncem bu şekilde, ancak 3 aylıktan çok küçük genç bir kuş. Maşe'Allah, güle güle besleyin. Hayırlı, sağlıklı beslemeler.

Güzel dilekleriniz için teşekkürler hocam hayırlı akşamlar , şimdiden herkesin yeni yılını kutlarım.

Yorumunuz için teşekkürler, 2 aylık biraz fazla değil mi yalnız gagasındaki siyahlık bile duruyor hocam?

Gagadaki siyahlık 2 aylıkken dahi durabilir, bu değişir. Ancak ben 2 aylık değil de 1,5 aylık diyorum. Arada 15 gün var zaten düz mantık. Çok önemli değil, kuşu nereden aldınız? Eğer üreticiden aldı iseniz tam tarihi bile öğrenebilirsiniz.

Gagadaki siyahlık 2 aylıkken dahi durabilir, bu değişir. Ancak ben 2 aylık değil de 1,5 aylık diyorum. Arada 15 gün var zaten düz mantık. Çok önemli değil, kuşu nereden aldınız? Eğer üreticiden aldı iseniz tam tarihi bile öğrenebilirsiniz.

Maalesef üretici değil hocam eminönü çiçek pazarında dükkan Sahibi bir komşumuz var, dün Manisa’dan bir üretici getirmiş bu Kuşları. Haber verdi birtanesini de ben sahiplendim. Yaklaşık 15-20 kuş vardı hepsi bu irilikte ve renkleri de çok benziyordu birbirlerine o yüzden baya bi zorlandım seçim yaparken.

Maalesef üretici değil hocam eminönü çiçek pazarında dükkan Sahibi bir komşumuz var, dün Manisa’dan bir üretici getirmiş bu Kuşları. Haber verdi birtanesini de ben sahiplendim. Yaklaşık 15-20 kuş vardı hepsi bu irilikte ve renkleri de çok benziyordu birbirlerine o yüzden baya bi zorlandım seçim yaparken.

Anladım, o halde 2 aylıktan küçüktür yine tahminimce çünkü 30 günlükken ayırırlar çoğu üreticiler. Ancak çok da bir şeyi değiştirmez bu, arada birkaç gün oynar en fazla. Belli ki kardeş kuşlarmış çoğu, yahut benzer mutasyona sahip çiftlerden gelen kuşlar.

Anladım, o halde 2 aylıktan küçüktür yine tahminimce çünkü 30 günlükken ayırırlar çoğu üreticiler. Ancak çok da bir şeyi değiştirmez bu, arada birkaç gün oynar en fazla. Belli ki kardeş kuşlarmış çoğu, yahut benzer mutasyona sahip çiftlerden gelen kuşlar.

Tekrardan çok teşekkür ediyorum hocam ilgi ve alakanız için, hayırlı beslemeler diliyorum sizlere de.

Tekrardan çok teşekkür ediyorum hocam ilgi ve alakanız için, hayırlı beslemeler diliyorum sizlere de.

Estağfirullah, teşekkür ediyorum. Bilmukabele, iyi forumlar dilerim.

Multivitamin(içerisinde aminoasitler bulunan) ve probiyotik takviyesi yapmanızı öneririm.

Multivitamin(içerisinde aminoasitler bulunan) ve probiyotik takviyesi yapmanızı öneririm.

Petshop veya eczanelerde satılan ismi nedir hocam yazabilirseniz yarın alayım. Yavru ve yeni geldi diye biraz sakin duruyor diye düşünüyorum fakat eve getirdikten 4-5 saat sonra baya hareketliydi. Suyuna o sarı damla şeklindeki Damladan damlattım. Farklı vitaminler de vermek gerekirse yarın alabilirim.

Petshop veya eczanelerde satılan ismi nedir hocam yazabilirseniz yarın alayım. Yavru ve yeni geldi diye biraz sakin duruyor diye düşünüyorum fakat eve getirdikten 4-5 saat sonra baya hareketliydi. Suyuna o sarı damla şeklindeki Damladan damlattım. Farklı vitaminler de vermek gerekirse yarın alabilirim.

Arkadaşın dediği takviyeler, ilaç değildir. Ek besin gibi düşünün. Ayrıca mama da yapabilirsiniz, dipçik gibi yerler pek severler :)
Olası sorularınız için bu konuya da bakabilirsiniz:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/mama-hk-bilgilendirme-sakuram.62649/

Multivitamin içerisinde amioasitler bulunması daha iyi çünkü yemlerden kolay elde edemiyeceği aminoasitlerde vitaminle birlikte takviye edilmiş oluyor.Ben Nekton S kullanıyorum farklı marka ve kalitede pek çok çeşidi mevcut.Probiyotikler sindirim sistemi güçlenmesi için kullanılan yararlı bakteri kültürü ve birtakım içeriklerlen oluşturulan bir destek takviyesidir.Yine refarans olması açısından kullandığım ürün Diazyme 256.Bunların bir sürü çeşidi kalitesi var vitamin ve probyotik bir arada kullanılan ürünler olduğu gibi ayrı ayrı kullanılanlar da var.Bir tane kuşunuz olduğu için küçük bir ürün sizi uzun süre götürecektir.Kafesinde kalamar kemiği ve kuş kumuda bulunursa ve normal yemin dışında mamada verirseniz sağlıklı gelişimi için güzel olur.Mama konusu ayrı parantez içerisinde ya kendiniz yapın yada zamanınız yoksa bilindik forumda kullanılan önerilen hazır mamaları araştırın.

Geri