Karadeniz Pet

Yeni kuşun cinsiyeti ve yaşı.

Niko Kalamaroğlu

Yeni Üye
Merhaba bugün dişi kusum için erkek bir kuş aldım . 1 yaşini doldurmuş olduğunu söyledi arkadaş güzel bir kuş ama cere muhanbetinden çok anlamadığımız için (sadece mavinin erkek kahve tonunun dişi olduğunu biliyorum) birde sizlere sormak istedim. Resim asağida bir de sizler bakabilir misiniz. Kuşun cinsiyetine ve yaşina. Birde yasi büyük olmasına rağmen yeni alınan yavru kuşlarda ki gibi halsizlik durgunluk normal mi? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Sarı olan yeni erkek.
IMG_20181127_202731_HHT.jpg

IMG_20181127_202724_HHT.jpg

Mavi dişi kuşumuz.
IMG_20181127_202830_HHT.jpg

Merhaba bugün dişi kusum için erkek bir kuş aldım . 1 yaşini doldurmuş olduğunu söyledi arkadaş güzel bir kuş ama cere muhanbetinden çok anlamadığımız için (sadece mavinin erkek kahve tonunun dişi olduğunu biliyorum) birde sizlere sormak istedim. Resim asağida bir de sizler bakabilir misiniz. Kuşun cinsiyetine ve yaşina. Birde yasi büyük olmasına rağmen yeni alınan yavru kuşlarda ki gibi halsizlik durgunluk normal mi? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Sarı olan yeni erkek.
Ekli dosyayı görüntüle 31793

Ekli dosyayı görüntüle 31797

Mavi dişi kuşumuz.
Ekli dosyayı görüntüle 31799
Evet erkek durgunluk olması normal 1 yaşının üstünde

Üstteki kuşun gündüz çekilmiş fotoğrafı var mı? Akşam çekimi yanıltabiliyor.

Gündüz cekilmiş fotoğrafı yok hocam şu an baktım uyuyor yarın tekrar çekip atacağım.

Tekrar merhaba gündüz çektiğim fotoğraflar cinsiyeti icin.

Ekli dosyalar

• IMG_20181128_095053_HHT.jpg
    IMG_20181128_095053_HHT.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 58
  • IMG_20181128_095049_HHT.jpg
    IMG_20181128_095049_HHT.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20181128_095024_HHT.jpg
    IMG_20181128_095024_HHT.jpg
    942.2 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_20181128_095047_HHT.jpg
    IMG_20181128_095047_HHT.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20181128_095021_HHT.jpg
    IMG_20181128_095021_HHT.jpg
    955.5 KB · Görüntüleme: 47
Sarı kuş erkek diğeri dişi. Ama ben dişiyi daha çok beğendim maşaallah. 1 Hafta ayrı kalsınlar erkeği gözlemleyin hastalık vs sonrasında birleştirebilirsiniz

Hepinize çok tesekkür ederim. Dediginiz gibi kafesleri ayırdım şimdi gözlem yapiyorum.

Sarı kuş dişi..

Şöyle bir sıkıntı var. Sarı kuşun ceresi mavi mor tonlarında ama delik çevresi bembeyaz. O beyazlıktan ben dişi olduğunu düşünüyorum. Erkek olsaydı o kadar beyaz olmazdı. Ayrıca kuşun 1 yaşını doldurduğunu düşünmüyorum. Yavru kuş gibi duruyor. Cerede ne koyu lacivert var ne kahverengi ne de kabuklaşma. Bence kuşu değiştirin daha iri ve kızışmış bir erkek alın çünkü dişiniz çok daha büyük ve kızışmış duruyor. Fazla para almak için size yavruyu damızlık diye satmış olabilirler. Gözlerini kontrol etmeyi unutmayın. 1 yaşını doldururan kuşun gözünde kesinlikle bir gri halka gözükür. Aşırı belirgin olmasına gerek yok.

Ama bir yaşında olan bir erkeğin ceresinde o kadar beyazlık olur mu ki? Bence daha koyu bir renk olması lazım.
Benim erkek olan bir kuşumun burun delikleri se bu şekilde altlar koyu mavi deliklerin oralar açık mavi. Ben beyazlık olarak değil açık mavi olarak gördüm konu sahibinin kuşunda. Yine de direkt bakacağı için konu sahibi o bölgenin rengini daha iyi bilir.

Benim erkek olan bir kuşumun burun delikleri se bu şekilde altlar koyu mavi deliklerin oralar açık mavi. Ben beyazlık olarak değil açık mavi olarak gördüm konu sahibinin kuşunda. Yine de direkt bakacağı için konu sahibi o bölgenin rengini daha iyi bilir.
Haa işte bende orayı beyaz görerek konuştum. Evet bu yorumlardan sonra çıkarır cinsiyetini.

Hocam kuşun gözününün etrafında halka var aynı disi kuşumda oldugu gibi ceresinde resimde pek belli olmasada mavi ve mor karışımı aşagilarda mavi var yukari mor anlayamadim acaba lutino kırması falan da onun için mi boyle. Birde satin aldığım abiye tekrar sordum erkek dedi sadece satış yapan değil ayrica ureten birisi kuş dün gece hırıltili bir ses çıkarıyordu onuda söyledim 1-2 gun daha takip et sonra tekrar haber verirsin dedi. Birde kusun otusu farklı disi kusuma gore erkek sanirim.

Geri