Karadeniz Pet

Yeni muhabbet kuşu aldım, sorularım var.

Çarşamba

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar yeme yeni düşmüş muhabbet kuşu aldım, cinsiyeti kız diye aldım daha önce çok erkek baktım hem düzgün erkek yavru yoktu yavru olmasını istedim. Lakin bugün gagasında beyaz bir leke gördüm ne olabilir bu ? İkincisi çok küçük olduğundan mı böyle yürürken falan çok yerde gidiyor yassı gibi :D Henüz uçamıyor, yem yiyor su içiyor mu fark edemiyorum elimle içiriyorum arada. Alalı 1 hafta oldu.

Daha önce bu kadar küçük yavru hiç almamıştım, o yüzden sürekli bir şey olacak diye güdüyorum yem yiyor mu bakıyorum. Önerileriniz nelerdir ? Sürekli uyuması normal midir ?

38664

38665

38666

38667

Merhaba.
Gaga kısmını daha net çekebilir misiniz?Küçük olduğu için denge problemi yaşayabilir gayet normal :)
Yem yemesini yemlerin kırılmasından anlayabilirsiniz içini yiyorlar.
Aspur alın yemle karışık aspur verin aspuru kırması daha kolay olur onun için. Birde hava akışına dikkat edin sıcak havalar geldi camlar açık oluyor cereyanda kalmasın

Merhaba.
Gaga kısmını daha net çekebilir misiniz?Küçük olduğu için denge problemi yaşayabilir gayet normal :)
Yem yemesini yemlerin kırılmasından anlayabilirsiniz içini yiyorlar.
Aspur alın yemle karışık aspur verin aspuru kırması daha kolay olur onun için. Birde hava akışına dikkat edin sıcak havalar geldi camlar açık oluyor cereyanda kalmasın

Gagasını sürtsün diye şey koymuştum gaga taşı ondan bulaştı gaiba biraz silince gitti. Çok uyuması falan normal dimi yani ?

Maşallah kuşunuza. Kuşunuz çarpık bacak tedavisi görmüş. Bacaklar dışa açık parmaklar içe dönük. Büyüyünce baya düzelecek. Tüneği ahşap olsun. Kuşunuz yeni yeni yem kırmaya başlamış. Yemini yer yemliği de verirseniz yemini kolay yiyebilir. Sulugunuda yere yakın takın. Tüneğe cikabiliyorsa tünek ucuna gelecek şekilde takın. Uyku konusuna gelirsek, birincisi kuşunuz çok küçük ikincisi kalabalıktan tek kaldığı bir yere geldi alışana kadar biraz sakin duracaktır. Bu sırada çok ilgi gösterin sizi benimsesin. Cinsiyet konusunda yardımcı olabilmemiz için ceresini net cekebilmeniz gerekli.

Teşekkür ederim peki ne zaman uçmaya başlar ? Bugün halının üzerinde saldım koşuyor zıplıyor kanat çırpıp düşüyor ama bu 4-5 santim zıplıyor yani yarım metre falan değil :D Ne zaman öğrenir acaba ?
Size şöyle diyim tahminen 45 günlük ve sonrasında uçabiliyorlar kanat altını kaldırarak tüylerini görebilirsiniz seyrekse tüylerini düzmemiştir daha.

Geri