Karadeniz Pet

Yeni muhabbet kuşu hk.

Sercanozturk

Yeni Üye
Merhaba 2 gün önce Eminönünden kuş aldım 1 aylık dendi ama 1.5 aylık gibi her neyse geldiğinden beri sürekli uyuyor uyanıyor kendini didikliyor kaşıyor tüykerini köklerinden ucuna kadar çekiyor sonra gidiyor yem yiyor ve uyuyir sürekli böyle yapıyor 22 saat uyuyor neredeyse kursağı çok dolu ama halen daha yem yiyor elime geliyor sakin pek uçmuyor uçarsada kafesine girmek istiyor girdiği gibi yeme saldırıyor kendini didikliyor ve uyuyor problemi nedirne yapmalı lütfen yardım edin. Bit olabilir diye pamuk koyup kafesi kapadım bit yoktu pamukta suyunada az bal koyum

tüyleri de kabarık duruyorsa hastadır bence hemen veterinere götür bi sorun olabilir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:41 -->-> Daha önceki mesaj 22:41 --

eğer çok yem yiyorsa yemini bi süre al kursağı inince koy :)

Merhaba 2 gün önce Eminönünden kuş aldım 1 aylık dendi ama 1.5 aylık gibi her neyse geldiğinden beri sürekli uyuyor uyanıyor kendini didikliyor kaşıyor tüykerini köklerinden ucuna kadar çekiyor sonra gidiyor yem yiyor ve uyuyir sürekli böyle yapıyor 22 saat uyuyor neredeyse kursağı çok dolu ama halen daha yem yiyor elime geliyor sakin pek uçmuyor uçarsada kafesine girmek istiyor girdiği gibi yeme saldırıyor kendini didikliyor ve uyuyor problemi nedirne yapmalı lütfen yardım edin. Bit olabilir diye pamuk koyup kafesi kapadım bit yoktu pamukta suyunada az bal koyum

Dışkı durumu nedir cıvıkmı poposunda dışkı akıntısı varmı kabarma hastalık yoksa soğuktan olur geçmesini kesinleştirmek istiyosanız veterinerden terramaycin neo vitamin ilacını edinin üstünde buzağı ve kuzu kafası resmi var sadece vette bulunur suyuna bi pirinç tanesi kadar katın su sarılaşsın 3 günde jilet gibi olur tuyleri.Üşütmüşsede tedavi eder ve hastalığı erkenden önler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:46 -->-> Daha önceki mesaj 22:43 --

sude hanım katılmıyorum hayvanlar kesinlikle açlıkla ve susuzlukla sınanmamalıdır Örnğ;Siz hasta olduğunuzda anneniz babanız sizi asla aç bırakmazlar aksine sürekli yedirirler

Dışkı durumu normal aldım yemleri yabancıladı yemleri aradı tekrar taktım şu an yiyor oda sıcaklığı 27 civarı üşüyormu bilemiyorum yarın petshopu arıycam duruma göre veterine götürcem

Tüy kendi yoluyorsa strese girmiş demektir eger tüy girdi ise en az 3 aylik demektir yemi alma önünden yesin hayvan ackalmis demekki aldigin yerde

Çekiyorda hocam yolamıyor tüyünü bir garip davranıyor daha öncede besledim ama ilk defa böylesine rastladım sürekli kabarıp uyuyor kaşıyor her yerini ayaklarını tırnaklarını ısıyor kucağıma alıyorum korkmuyor uçmuyor kendini dediğim gibi yapıyor kursağını kafasını kanatlarını kaşıyorum saldırmıyor bile uçmaya yelteniyor kafese gidiyor giremiyor içeri parmağıma geliyor atıyorum içeri hemen yemliğe saldırıyor sonra tekrar uyuyor

Edit : Ek olarak gagasından sürekli ses geliyor bir şey kırıyor gibi gece uyurken huzursuz biraz titriyor gibi sanki wrada bir ses çıkarıyor

Son düzenleme:
Çekiyorda hocam yolamıyor tüyünü bir garip davranıyor daha öncede besledim ama ilk defa böylesine rastladım sürekli kabarıp uyuyor kaşıyor her yerini ayaklarını tırnaklarını ısıyor kucağıma alıyorum korkmuyor uçmuyor kendini dediğim gibi yapıyor kursağını kafasını kanatlarını kaşıyorum saldırmıyor bile uçmaya yelteniyor kafese gidiyor giremiyor içeri parmağıma geliyor atıyorum içeri hemen yemliğe saldırıyor sonra tekrar uyuyor

Strese girmiş olabilir yada benim erkekte öyle arada kabarıp çekerek tüylerini düzeltiyor belki sizdede aynı olabilir eğer strese girdiyse demektirki hayvan yalnız kalmış az ilgi görmüştür ya da kafeste sıkılıyodur sürekli avucunuza almayın parmağınıza koyun öyle sevin sürekli kuşunuzla konuşun böyle bir imkanınız yok ise kuşun yanına eş alın derim

EDİT: gagasından gelen ses gagasında pürüz var ise onun sesidir gagasını oynatırken bu ses gelir benim dişimdede olmuştu

Son düzenleme:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:57 -->-> Daha önceki mesaj 22:55 --

Öğrenciyim evdeyim sürekli odamda yanımda konuşuyorum kafesin üzerine elimi koyup ilgileniyorum hep avucuma almıyorum pek zaten parmağıma gelmesini bekliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:57 -->-> Daha önceki mesaj 22:55 --

Öğrenciyim evdeyim sürekli odamda yanımda konuşuyorum kafesin üzerine elimi koyup ilgileniyorum hep avucuma almıyorum pek zaten parmağıma gelmesini bekliyorum

sizde haklısınız birde forumdaki uzmanlar yorumlasın bakalım

Valla facebookda gruplara falan yazdım kimseden cevap gelmedi umarım burada bir çözüm bulabilirim 3 gündede alıştım yav bir sey olmaz umarım

Yem yiyen kustan korkma bisi olmaz yemi onunden alma birak yesin kusu eminonunden aldim demissin ordaki sartlar biraz kotu 1-2 defa gitmistim sana tavsiyem parazit ilaci al kusuna 1 haftaya odasina yeni ortamina alisir hayirli olsun

Yem yiyen kustan korkma bisi olmaz yemi onunden alma birak yesin kusu eminonunden aldim demissin ordaki sartlar biraz kotu 1-2 defa gitmistim sana tavsiyem parazit ilaci al kusuna 1 haftaya odasina yeni ortamina alisir hayirli olsun

Saolun hocam ne bileyim aha şimdi uyandı yeme koştu direk parazit ilacı derken bir marka var mı önerebileceğiniz bit için kanadının altına falanda baktım pamukta koydum ama yoktu yine de önlem şart tabii

Kuşta kırgınlık var belli ki. Parazit olup olmadığını bilemem ama eğer parazitse suyuna sirke damlatabilirsin. Bir de maalesef burada o kadar üretici varken neden Eminönünden kuş alınır anlamış değilim. Sonra daha yeni alınan kuşları tedavi ettirmek için yapmadığınız şey kalmıyor. Hem de üzüldüğünüz cabası. Neyse tabii ki herkesin kendi bileceği bir şey. Umarım düzelir kardeşim. Geçmiş olsun.

Geri