Karadeniz Pet

Yeni Muhabbet Kuşuna Vitamin Ne Zaman Verilmeli? ve Poposuna Bakar mısınız normal mi?

siradaninsan

Yeni Üye
Merhaba poposuna bakar mısınız birde dışkısı normal mi? Daha 4 gün oldu geleli gaga taşını yeni taktım daha bulamadı sanırsam o yüzden kemiriyor veya neden kemirir?
Son olarak ne zaman vitamin vermeliyim?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-01-15 at 16.16.54.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-15 at 16.16.54.jpeg
    245.1 KB · Görüntüleme: 26
  • WhatsApp Image 2021-01-15 at 16.16.53.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-15 at 16.16.53.jpeg
    244.4 KB · Görüntüleme: 25
  • WhatsApp Image 2021-01-15 at 16.22.06.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-15 at 16.22.06.jpeg
    157.2 KB · Görüntüleme: 26
Merhaba poposuna bakar mısınız birde dışkısı normal mi? Daha 4 gün oldu geleli gaga taşını yeni taktım daha bulamadı sanırsam o yüzden kemiriyor veya neden kemirir?
Öncelikle benim tavsiyem eğer yavru ise yere azıcık yem serpmen genelde yavru kuşlar üretim hanede hep yerden yemeye alışıyor. ayrıca gaga taşını bulursa direk kemirir multivitaminler ise işini görecektir.

Poposu hakkında ise emin değilim tüyleri ıslanmış fakat ishal mi net bir şey söyleyemem başıma hiç gelmedi çünkü.

Öncelikle benim tavsiyem eğer yavru ise yere azıcık yem serpmen genelde yavru kuşlar üretim hanede hep yerden yemeye alışıyor. ayrıca gaga taşını bulursa direk kemirir multivitaminler ise işini görecektir.
yemini vs. suyunu kendi buldu hocam yerini öğrendi 4 günde fakat gaga taşını daha bugün taktım yarın daha yakınına takayım uçurduğumda

yemini vs. suyunu kendi buldu hocam yerini öğrendi 4 günde fakat gaga taşını daha bugün taktım yarın daha yakınına takayım uçurduğumda
Yok zamanla öğreniyor benim de önceki kuşum ilk günden beri takılı olan gaga taşını 2-3 gün sonra kemirmeye başladı ayrıca tavsiyem gaga taşı yerine kalamar kemiği kullanmanız.

kalamar kemiği aldım zaten yanlış yazmışım
Elbette bulur kafaya takmayın şöyle düşünün siz diş fırçalamayı unutuyorsunuz fakat illa bir süre sonra aklınıza geliyor. Kuşta aynı şekilde kafesini gezerken fark ediyor ve gagalıyor sonrasında gerekli bir şey olduğunu anlayıp kemiriyor.

Geri