Karadeniz Pet

Yeni muhabbet kuşu hakkında.

Rhymcuk

Yeni Üye
Merhaba ben dün yavru erkek bir muhabbet kuşu aldım. Ama hayvan alışma sürecinde bile olsa bu kadar tepkisiz olacağını sanmıyorum. Hiç bir şekilde ısırmıyor. Kaçma eylemi yok elimde üstümde saatlerce kalabiliyor. Herşeyi tam az öncede bit ve deri enfeksiyonu için olan spreyinden sıktım. Yemini yiyor suyunu içiyor, ara sıra kalınıyor kendini temizliyor ama kapısı açıkken bile dışarı çıkmak umurunda değil. Endişeleniyorum.

Çok sessiz sakin. Bir iki kere kuş sesi açarak öttürmeyi başardım ve bir iki kere uçtu odada güzelce uçabiliyor. Ama tercih etmiyor.

Hocam Kör istemiş bir göz Allah vermiş iki göz misali. Bunu Fırsata çevirmelisiniz. kuşunuzda kabarıklık kuyrukta titreme yada ishal gibi bir sorun yoksa, kuşunuzla sürekli ilgilenin alakadar olun size hemen alışacaktır. elinize dal darı alıp besleyin. hayırlı olsun

Not. Bir süre sonra 3-5 güne canlı haylaz bir kuş oluverir. telaş etmenize gerek yok.

sağlıkla besleyin.

İçimde biraz şüphe vardı ama günden güne canlanacağını düşünüyorum arada ağzını açıp kapatıyor arada kuyruğunda titriyordu dışkısı normal. İnşallah hasta değildir. Saolun yorumunuz için.

Merhaba ben dün yavru erkek bir muhabbet kuşu aldım. Ama hayvan alışma sürecinde bile olsa bu kadar tepkisiz olacağını sanmıyorum. Hiç bir şekilde ısırmıyor. Kaçma eylemi yok elimde üstümde saatlerce kalabiliyor. Herşeyi tam az öncede bit ve deri enfeksiyonu için olan spreyinden sıktım. Yemini yiyor suyunu içiyor, ara sıra kalınıyor kendini temizliyor ama kapısı açıkken bile dışarı çıkmak umurunda değil. Endişeleniyorum.
Kapı açıkken benmkilerde çıkmıyor o sıkıntı deil bence ben elimi uzatıyorum içine oblar geliyo kafasını uzatıp bakıyo sonra çıkıyo.. Öyle dene birde

Sent from my SM-N900V using Tapatalk

Daha yeni az durun siz alışınca girmek istemez. :) ben ilk günler kandırarak kuş sesiyle çıkartırdım. Şimdi civciv yavrusuna döndü ben neredeysem oraya geliyor:D

Kuşlar heyecanlanınca, korkunca yada uçtuktan sonra vücut ısılarını düşürmek için dediğiniz hareketi yapar. bizler gibi ter yoluyla vücut ısılarını düşürmezler.

İnternette biraz gez indim baktım yerine alışmaya çalışan yavrulardyavrularda olurmuş. Dışkısı sıvı şuanda. Keyfi yerinde gibi bide arada bir kafasını sırt tüylerine çevirip uyuyor. Teşekkürler.

Merhaba çok acil bir sorum olacak. Çok sık rahatsız ediyorum ama. Kusura bakmayın. Kuş aldığım günden beri sürekli kaşınıyor. Bit ilacı aldığımı belirtmiştim. Onu kullandım abartmadan ama çözüm olmadı sanırım. Dışkısı düzelti arada hapşırıyor. Simdilik tek sorunlarımız bunlar tekrar sıkmalı mıyım o ilaçtan?

Geri