Karadeniz Pet

Yeni muhabbet kusum hakkında

drakker96

Yeni Üye
Kuşumu sahipleneli 5 gün oldu. Yaklasik 10 gun once de yeme dusmus. Geldigi gunden beri ötmuyor. Normal midir ? Ayrica su ictigini falan da gormedim. Iciyor mudur ? Elime falan geliyor. Omzuma konuyor . Ama bazen de hic elime gelmiyor. Isiriyor. normal midir. Konusuyorum, ilgileniyorum ama nedense boyle davraniyor. Cok mu sabirsizim.. tesekkurler

Kuşumu sahipleneli 5 gün oldu. Yaklasik 10 gun once de yeme dusmus. Geldigi gunden beri ötmuyor. Normal midir ? Ayrica su ictigini falan da gormedim. Iciyor mudur ? Elime falan geliyor. Omzuma konuyor . Ama bazen de hic elime gelmiyor. Isiriyor. normal midir. Konusuyorum, ilgileniyorum ama nedense boyle davraniyor. Cok mu sabirsizim.. tesekkurler
Ortama ve size zamanla daha çok alışsacak ve durumlar düzelecektir.Su zaten çok içmezler size denk gelmemiştir.Elinize omzunuza geliyor ise zaten belli bir aşama kaydetmissiniz demektir.Geresi içinde biraz daha sabır gerek.Ara sıra ısırması ya da kaçması normaldir.Sonuçta her zaman sevdirme vs havasında olmayabilir :)

Tesekkurler hocam. Bisey daha sorucam bir yerde dururken kafasi yere cok yakin duruyor. Tedirgin oldugunu mu gosteriyor bu ? Yoksa baska bi sorun mu var acaba ?

Tesekkurler hocam. Bisey daha sorucam bir yerde dururken kafasi yere cok yakin duruyor. Tedirgin oldugunu mu gosteriyor bu ? Yoksa baska bi sorun mu var acaba ?
Tam anlayamadım bu sorunuzu ama resim yakalayabilirseniz daha kolay olur belki yorumlaması.

Suan uyuyor da uygun bi zamanda atarim. Nasil desem. Mesela kafesin ustunde duruyo bazen. Kafasi boyle dik bi sekikde durup etrafa bakinmiyor ya da gezinmiyor. kafasini boyle yere yakin tutuyo . Sabit bi sekilde duruyo. Etrafa bakiyo gibi. Tedirgin oldugu icin fln mi acaba ?

Biraz zaman kuşunuz henüz hem yavru hem yepyeni bir ortamda yalnız size ortama alışmasına zaman verin o başını yere yakın tutma hareketi de tedirgin olup ortamı tanımak istediğinde yapar normal durumlar elinizi arada bir ufak ısırık atıyorsa ilk zamanlar normal fazla yüksek ses olmayacak şekilde şşt yapma diye uyarın ilgiye sevgiye devam bol eğlenceler sağlıklı beslemeler

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muhabbet kuslari susuzluga dayanirmis merak etme o yem yedikce susayip su icecektir ilk günler haftalar goremiyorsun su ictigini sonra iciyo ben icmiyor diye ağzına su tutuyordum :)))

Suan uyuyor da uygun bi zamanda atarim. Nasil desem. Mesela kafesin ustunde duruyo bazen. Kafasi boyle dik bi sekikde durup etrafa bakinmiyor ya da gezinmiyor. kafasini boyle yere yakin tutuyo . Sabit bi sekilde duruyo. Etrafa bakiyo gibi. Tedirgin oldugu icin fln mi acaba ?
o zaman mehede arkadaşın dediği gibi tedirgin oluyordur.Zamanla geçecektir.iyi beslemeler:)

Geri