Karadeniz Pet

yeni papağan ve muhabbet kuşumuz

bilgejameson

Meraklı Üye
merhaba arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar geldim size bir sürü sorum olacak😊
bizim 2-3 yildir cok afacan bir muhabbet kuşumuz var, erkek. amcam sağlık sorunlari nedeniyle sultan papaganini bugun bize verdi. cok sakin görünüyor simdilik evi çözmeye ve bizi tanimaya çalışıyor. ele alışkın elimizi uzatinca geliyor. sevmeye falan çalışmıyoruz zaten çoğu kuş bundan rahatsiz olabiliyor. benim sorularim ise, papağanla muhabbet kuşumuzu nasil arkadaş edebiliriz? :) nasil davranmamiz gerekiyor? ayni kafeste yasamayacaklar. kafesleri ayrı ve yanyana duracak. ayni zamanda bize de alişsin istiyoruz neler yapmaliyiz tecrubeli kişilerin yardimlarini bekliyorum.
papaganimizin fotosu ektedir, cinsiyeti ve yaşı anlasilir mi bilmiyorum. melodik ötüyor diyebilirim.

Ekli dosyalar

• 20220108_160323.jpg
    20220108_160323.jpg
    972.6 KB · Görüntüleme: 16
Valla dostum o kadar çok uğraştım ki muhabbet kuşum 1 yıldır benimleydi sultan papağanı aldım yanına köpek alsam bu kadar sadık olmaz. O kadar çabuk alıştı ki muhabbet kuşumu aşırı kıskanıyor. Muhabbet kuşumu elime aldığım an bir kovalamaya başlıyor sultan muhabbet kuşum kaçacak yer bulamıyor. Bilmiyorum ama gerçi hepsinin huyu farklıdır 😅

papagan bize daha dün geldi. mubişim hemen kaynasmaya calisti ama papagan tissliyor gaga atiyor yanina yaklastirmiyor. valla napicaz bilmiyorum. bizi de isirmaya calisiyor :)