Karadeniz Pet

Yeni Sultan Papağanı

Enes96

Paylaşımcı Üye
Herkese selamlar dün bir tanıdığımdan kendiler son zamanda çok ilgilenemediği için 3-4 yaşlarında bir Sultan Papağanı sahiplendim kendisi çok cana yakın konuşup şarkılar söylüyor o yüzden erkek olduğundan eminim şimdiden bana alışıyor ama kafese elimi uzatınca tıslayıp vuruyor gibi yapıyor ve biraz ürküyor bugün dışarı çıkarmayı belki deneyebilirim kendisi çok oyuncu ve ortama çok çabuk alıştı daha dün saat 23.00 gibi geldi ve şuan odadan çıkınca arkamızdan çığlık atıp bizi çağırıp bildiği kelimeleri söylüyor ve şarkı söylüyor. Sormak istediklerim kafesinde olmazsa olmaz dediğiniz şeyler nelerdir ne koyabilirim bir Muhabbet Kuşum var fakat Sultam Papağanı ilk defa bakıyorum önerilerinizi bekliyorum. Bir de ne zaman dışarıya çıkartayım o konuda bilgi verirseniz de sevinirim.

Arkadaşlar az önce kafese elimi uzattım koluma atlayıp dışarı çıkmaya çalıştı ancak izin vermedim daha odayı henüz tanımadığı için :D Sizce bugün çıkarmalı mıyım sizce ?

Ayrıca kafes temizlik durumu çok kötü onu temizlemek için de çıkarmam gerekiyor.

Öncelikle güle güle besleyin. :) Muhabbet kuşu ile aynı şekilde besleniyor. Hiç bir fark yok. Dışarıya çıkarta bilirsiniz fakat kuşu rahat bırakın ve kuşu korkutacak ani hareketlerden kaçının. Kafesin kapısını açın kendisi çıksın. Eğer isterse zaten o size gelir.

Öncelikle güle güle besleyin. :) Muhabbet kuşu ile aynı şekilde besleniyor. Hiç bir fark yok. Dışarıya çıkarta bilirsiniz fakat kuşu rahat bırakın ve kuşu korkutacak ani hareketlerden kaçının. Kafesin kapısını açın kendisi çıksın. Eğer isterse zaten o size gelir.
Tamamdır teşekkür ederim dediğim gibi bugün daha ilk günü dün gece geldi ama çıkmam için can atıyor çok neşeli deneyeceğim :)

Kuşun üzerine düşmeyin. Sanki kuş odada hiç yokmuş gibi davranın ve onunla konuşun.
Çok ilgi isteyen bir kuş ama kendisiyle konuşuyorum kafes kenarına gelip bana yaklaşıyor dışarıya çıkınca içeriden hemen bağırıp beni çağırıyor umarım dışarı çıkınca hemen alışır zaten alışık bir kuş ele de geliyormuş fakat uzun süredir ilgilenmedikleri için biraz insanlardan uzaklaşmış ama hala çok meraklı çok geveze bir kuş bakalım kafesini temizlemek amacıyla çıkarınca göreceğiz artık. Umarım direkt elime üstüme gelir kafesteyken elime tırmanmaya falan çalıştı şuanda elimden uzaklaşıyor. Sonuçları paylaşırım :) Teşekkürler.

Bir de kafesi ve kafes düzeni yanılmıyorsam 3 yıldır hiç değişmemiş 2 oyuncak almak istiyorum biri köprü şeklinde diğeri çiğneme oyuncağı acaba kafes düzeni değişeceği için bir sorun olur mu ?

Peki köprü için olumsuz bir durum var mı
Bir de az önce fark ettim de normalde yeni konu açmam gerekiyor biliyorum ama kusura bakmayın siz hazır görmüşken muhabbet kuşumun dışkısı çoğunlukla kahverengi normalde üstünde beyazlık da olurdu şuan bir süredir üstü kahverengi altında beyazlık var bir sorun oluşturur mu renginde vs anormallik yok sadece daha kahverengi.

Çok önermiyorum ipleri paramparça ediyorlar ani haretlerde sakatlanma riskleri de artacaktır.
Bir de tahtadan kemirme oyuncağı var ipli sorun oluşturuyorsa o tahtayı almayı düşünüyorum linkini de bıraktım bakarsanız sevinirim.

Böyle şeylere hiç gerek yok. Böyle oyuncak veya aksesuarlar, kuşların ayakları ve tırnakları için tehlikeli. Kafeste tahta tünek, yemlik, suluk, kalamar kemiği tutacağı, mama ve kum için küçük yemlik olması yeterli. Kuşunuz için kafes dışında sadece ahşap kullanarak küçük bir oyun parkı yapabilirsiniz.

Böyle şeylere hiç gerek yok. Böyle oyuncak veya aksesuarlar, kuşların ayakları ve tırnakları için tehlikeli. Kafeste tahta tünek, yemlik, suluk, kalamar kemiği tutacağı, mama ve kum için küçük yemlik olması yeterli. Kuşunuz için kafes dışında sadece ahşap kullanarak küçük bir oyun parkı yapabilirsiniz.
Anladım teşekkür ederim kum nasıl veriliyor peki

Anladım teşekkür ederim kum nasıl veriliyor peki
Rica ederim. :) Öncelikle Grit kum kullanmalısınız. Kabuklu deniz canlılarının fosil kabuklarından üretilen. Küçük mama kapları var içine 1-2 çay kaşığı kadar koyun. Kuşunuza uzun zaman yeter.