Karadeniz Pet

Yeni sultan papağanım

Cagatay5097

Yeni Üye
İyi akşamlar bugün erkek sultan papağanı aldım. Satıcı bana yeme yeni düştü sayılır dedi. Satıcı erkek olduğunun garantisini veremem ama yüzde 90 erkek dedi. Papağanımın yaşı ve cinsiyeti hakkında bilgi almak istiyorum. Teşekkürler.https://imgyukle.com/i/THJktHhttps://imgyukle.com/i/THJPiU

Evet kuş yavru lakin cinsiyeti hakkında yorum yapmak için erken. Hayırlı olsun maşallah tatlı bir minik.
Sultanlar da resimden bakinca cinsiyet tayin edile biliniyor mu reis eger öyle ise 8 9 aylik bir sultan var atayim bir bak biz cözemedik melodik mi ötuyor yoksa normal mi ötüo anlamioz :)

Bildiğim kadarıyla 6 aylık olana kadar cinsiyet anlaşılamıyor sultan papağanlarında. Dış görünüş ve davranışlarına dayanarak tahmin yürütmek pek doğru değil. Benim de yavru bir sultan papağanım var. 3 aylık olmalı. Herhangi bir çıkarımda bulunamıyoruz:D Bu arada çok tatlı kuşunuz. Umarım nice sağlıklı, mutlu günleriniz olur. Neşe kaynağı bunlar ya :D

Bu aralar kafesin altında dolaşıyor. Çok hareketli yemleri sürekli etrafa saçıyor. Yemliğine yem koyarkende tıslıyor. Normal mi böyle olması.

Bu aralar kafesin altında dolaşıyor. Çok hareketli yemleri sürekli etrafa saçıyor. Yemliğine yem koyarkende tıslıyor. Normal mi böyle olması.
Tıslamaları normal aslan sanıyorlar kendilerini 😁 Savunma iç güdüsü ile tıslıyorlar elinize alıştıkça tıslamayı bırakırlar. Evet aşırı hareketliler ve yemi saçıyorlar sağa sola bunlarda sultan papağanının tuzu biberi, yakında karakteristik özelliklerini çözersiniz.

Sabah kuşumda bir anormallik gördüm kafasını sağa sola sallayıp yediği çekirdeği bütün olarak çıkardı. Sizce endişelenmeli miyim?

Sabah kuşumda bir anormallik gördüm kafasını sağa sola sallayıp yediği çekirdeği bütün olarak çıkardı. Sizce endişelenmeli miyim?
Bence endişelenecek bir şey yoktur. Benimki de yapıyor bazen ona benzer hareketler. Sağa sola ata ata nar yiyor :D Tabi yine de kesin bir şey söylemem doğru değil. Hala acemiyim ben :D Bu arada alıştı mı elinize? Kafesten dışarıya bıraktınız mı hiç?

Endişelenecek bir durum olduğunu düşünmüyorum, tekrar yaparsa bir şey olmadığından emin olabilmemiz için bir video çekip yükleyin.

Bence endişelenecek bir şey yoktur. Benimki de yapıyor bazen ona benzer hareketler. Sağa sola ata ata nar yiyor :D Tabi yine de kesin bir şey söylemem doğru değil. Hala acemiyim ben :D Bu arada alıştı mı elinize? Kafesten dışarıya bıraktınız mı hiç?
Evet elime ve omzuma geliyor. Ama hala uçmayı pek bilmiyor galiba yere düşüyor sürekli uçmaya çalışınca hiç ısırmıyor. Alıştık biraz birbirimize