Karadeniz Pet

Yeni yeme düşen yavruya banyo ?

Mesutbusra

Yeni Üye
Kuşum bugün itibari ile yeme düştü fakat tüyleri çok temiz görünmüyor ve pislenme var bu durum için banyo yaptırmak uygunmudur bir sorun yaratırmı eğer yaratmaz ise suyuna sirke koymayı düşünüyorum sirke miktarı ne olmalıdır son olarak ta danışmam gereken birşey daha var .
Haşere bit pire için bir sprey almıştım şuan gözle görülür bir pire bit görmedim fakat kepeklenme ve nokta nokta beyaz renkte birşeyler her yere dağılıyor bu durumun önüne geçmek istiyorum sprey kullanmalımıyım

Kuşum bugün itibari ile yeme düştü fakat tüyleri çok temiz görünmüyor ve pislenme var bu durum için banyo yaptırmak uygunmudur bir sorun yaratırmı eğer yaratmaz ise suyuna sirke koymayı düşünüyorum sirke miktarı ne olmalıdır son olarak ta danışmam gereken birşey daha var .
Haşere bit pire için bir sprey almıştım şuan gözle görülür bir pire bit görmedim fakat kepeklenme ve nokta nokta beyaz renkte birşeyler her yere dağılıyor bu durumun önüne geçmek istiyorum sprey kullanmalımıyım
O etrafa dağılan şeyler gayet normal. Her kuşta gözlenen bir durum. Endişelenmeyin.

Ilık suda kuşu yikiyabilirsiniz sorun olmaz..

1 su bardağı suya 10 damla elma sirkesi yeterli siz kaç bardak su koyarsanız damlayı ona göre ayarlayın. .

Peki o etrafa dağılan şeyler nedir daha önce çok kuş beslerdim fakat ilk defa bu yoğunlukta gördüm
Nasıl biz insanların derisi, saçları veya kılları sürekli bir değişim bir yenilenme halindeyse onlar için de durum öyle. Tüy ya da o tarz bir şeyin kalıntısı olabilir. Özellikle yavru olduğu için bu durum daha da normal.

Geri