Karadeniz Pet

Yeni yumurtalı çiftimiz maşallah...

İbrahim BYRAM

Paylaşımcı Üye
Bugün yeni kuluçkaya yatmış 3 yumurtası olan çift aldım. Yuva kendi yuvaları kafes yeni. Çok şükür dişi yatıyor.ufak bir tedirginlik var ama sakın yerdeler
34552

Hayırlı olsun. İnşallah güzel yavrular alırsınız.

Nereden aldınız peki?
Bir hafta önce kızışmış dişi aldığım, Samsun'da hobici 10-12 çifti olan yeğenin tanıdığı bir Usta'dan aldım. Sağolsun çok hoşgörülü biri. Dişiyi aldığımda önermişti 1 hafta 10 güne yumurtlar demişti. Aklımda kaldı bugün aradim. Perşembe günü yumurtlamaya başlamış. Genede istersen veririm sana dedi aldım geldim

Anladım. Bendeki bir takımla başa baş gidiyor yumurta sayıları. Bakalım son durum ne olacak? Hangi renkler cikacak? :)

Eğer denildiği gibi iyi bir takımsa sorun etmezler yer değişimini. Altinda 3 yumurtayla verdigim albino takımım 9 yumurta yapmış mesela. Bakıcı kan olduktan sonra içiniz de rahat olsun.

Eğer denildiği gibi iyi bir takımsa sorun etmezler yer değişimini. Altinda 3 yumurtayla verdigim albino takımım 9 yumurta yapmış mesela. Bakıcı kan olduktan sonra içiniz de rahat olsun.
İlk yumurtaları bu ciftin. En fazla kaç yumurta yapar bilemiyorum. 3. Yumurta yeni. Eğer tekrar çiftleşmezler ise 4. 5. Olma ihtimali var mı? Ben bunu bilmiyorum.

Bir kac sekilde gelisebilir olay. Çiftleşmez ama dişi yumurtlar. Bu durumda bos çıkarlar döllenme olmadigi icin. Veya ciftlesirler dolu yumurtlar. Zor ihtimal belki 3 de bırakır. Bilemeyiz. Ortalama 4-6 yumurtadir.

Bir kac sekilde gelisebilir olay. Çiftleşmez ama dişi yumurtlar. Bu durumda bos çıkarlar döllenme olmadigi icin. Veya ciftlesirler dolu yumurtlar. Zor ihtimal belki 3 de bırakır. Bilemeyiz. Ortalama 4-6 yumurtadir.
Yani her yumurta için ayrı ayrı çiftleşme şart.

5 yumurta var şuan. Devam edecekler gibi. Kıçı şiş hala

Geri