Karadeniz Pet

Yeniyim yardım...

B

bbaskk

Guest
Öncelikle merhaba arkadaşlar.

Muhabbet kuşu almayı düşünüyorum fakat önce bütün her şeyin hazır olmasını istiyorum. Bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var. Bu benim ilk muhabbet kuşum olacak. Hiçbir şey bilmiyorum. Aklımdaki bir kaç soruyu yanıtlarsanız sevinirim.

-Tek bir muhabbet kuşu beslemeyi düşünüyorum (evcil olması için) kafesin boyutu nasıl olmalı?

-Kendim hazırlayacağım mama haricinde hazır almam gereken yemin markası sizce ne olmalı? Kaliteli bir şey olsun istiyorum.

-Mürekkep balığı kemiği (adını hiç duymamıştım), vitaminler vb. malzemelerden bahsedilmiş ne işe yaradıklarını, nereden bulabileceğimi, hangi markayı almam gerektiğini ve nasıl kullanmam gerektiğini açıklarsanız sevinirim.

-Hangi tür ilaçlara sahip olmam gerek acil bir durum için?

Kısacası bir muhabbet kuşu sahibinin ihtiyacı olan her şeyi anlatırsanız sevinirim.

kafes boyutlarını pek bilmem ama biraz büyük alın ve tek besleyeceğiniz için ona birkaç oyuncak alın ayna hariç , yem olarak bonnie budgie alabilirsiniz ama şöyle söyliyim sade kanarya yemide alın ve ikisini karıştırın sonra o karışımı kuşlara verin hem ishal olasılığını alır hemde hayvanın yağlanmasını engeller , mürekkep balığı kemiğinin bi markası yoktur onu direk verirler , vitamin olarakta avi-vit veya avisol öneririm mürekkep balğığ kemiği hem vitamin verir hemde gagasının uzamasını engeller vitaminde kuşun zaten adı üstünde vitamin onun üstünde ne kadar kullanılacağı yazar ve hepsi bir pet shop ta veya bir kuşçuda vardır , ilaç olarak ishal ilacı bulundurun yeter bence

Hosgeldınız evcıl bır muhabbet kusu ıcın 1-2 aylık yavru erkek muhabbet kusu alınız ılk aldığınız gun kafesten çıkartmayın. 2 .cı gun egıtıme gecın. bır muhabbet kusu ıcın 40 cm lık bır kafes yeterlı olacaktır. petshopdan acık yem alınız sarı darı alınız haftada bır suluğuna lımon suyu sıkın. Gaga tası veya Mürekkep Balıgı kemıgı kusun gagasını uzamasını engeler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 06:16 -->-> Daha önceki mesaj 06:15 --

ve haftada bır yesılık mama ve vıtamın verınız ve sıcak havalarda banyo yaptırınız. ve kusun günde en az 35 dk dısarda dolaşmasına ızın verınız

Herşey için teşekkürler ama ikinci gün çıkarttığımda geri kafese nasıl koyacağım? Bazı kişiler ilk hafta hatta iki hafta kafesten çıkarmayın diyor. O kadar tutmam ama alışana kadar çıkarmasam daha iyi olmaz mı?

Geri