Karadeniz Pet

Yerli tohum neden öcü gibi görülüyor

Msasa

Yeni Üye
Merhaba. Yaklaşık 4 aydır versele laga prestij kullanıyordum. Bu sıralar yeni yem arayışına girdim. Kendi karışımımı yapmayı düşündüm. Fakat yem tavsiyesi başlıklı konularda yerli üretim yemler kötüymüş, öcüymüş gibi yorumlar mevcut. İşte o yem iyiydi ama artık türkiyedeki üretiliyor gibi. Gerçek yerli tohumdansa yabancı menşeili tohumları mı tercih etmeliyiz. Eğer öyleyse sebebi nedir. @Ayhan OTÇUOĞLU @Mustafacakmak[/USER]

Maalesef dediginiz gibi yerli üretimler öcü gibi gösteriliyor. Ben evde kullandığım için benim için önemli olan paketleme. Yani özellikle tozdan ve nemden arındırılmış olması. Vitakraft kullanıyorum. Marka yabancı olsa da yerli üretim.
Zamanında Versele Laga da kullandım ama benim için tam tersine, ithal ürünler öcü gibi geliyor.

Valla ben çuval olarak aldığım için vivid marka alıyorum karışım çok iyi fakat kuşlardan bazıları yem seçebiliyor öyle olunca kendi karışımı mi k3ndim yapıyorum gibi bir şey oluyor ona rağmen bazı takımlar gene seçmeye devam ediyor ama ayhan hocamizin dediği gibi bu sadece ak darı ile besleyip mama ile desteklemek daha mantıklı zaten biz hergun yavrululuara mama boş takımlara haftada 2 3 yumurtalilarara hafta 1 mama v3rip
haftada 1 multi vitamin + b vitamini + prebiyotik
1 gün b vitamini + prebiyotik
2 gun mineral takviyesi ve aralara taze şu vererek gereken takviyeleri veriyoruz
Yani ben böyle yapıyorum
Kullandığım markalar
multi vitamin muta vit
B vitamini beforvel
Mineral depomin ve calcimax d
Sorunuza gelecek olursak tozlu tozsuz önemli olan yem taze olsun baktınız yem tozlu gerekirse yıkayın hemen yemi ve hızlı bir şekilde kurutun yabancı marka yemler temizliğine daha ayrı bir özen gösteriyorlar o yüzden insanlara dahancazip geliyir 1 kg ak darı 6 7 lira paket yemler ne kadar bilmiyorum ama 15 liradan assagi değildir o 1 kg dan küçük paketler bence siz düşünün artık ne kadar kar ediyorlar
Merhaba. Yaklaşık 4 aydır versele laga prestij kullanıyordum. Bu sıralar yeni yem arayışına girdim. Kendi karışımımı yapmayı düşündüm. Fakat yem tavsiyesi başlıklı konularda yerli üretim yemler kötüymüş, öcüymüş gibi yorumlar mevcut. İşte o yem iyiydi ama artık türkiyedeki üretiliyor gibi. Gerçek yerli tohumdansa yabancı menşeili tohumları mı tercih etmeliyiz. Eğer öyleyse sebebi nedir. @Ayhan OTÇUOĞLU @Mustafacakmak[/USER]

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Maalesef dediginiz gibi yerli üretimler öcü gibi gösteriliyor. Ben evde kullandığım için benim için önemli olan paketleme. Yani özellikle tozdan ve nemden arındırılmış olması. Vitakraft kullanıyorum. Marka yabancı olsa da yerli üretim.
Zamanında Versele Laga da kullandım ama benim için tam tersine, ithal ürünler öcü gibi geliyor.
Valla ben çuval olarak aldığım için vivid marka alıyorum karışım çok iyi fakat kuşlardan bazıları yem seçebiliyor öyle olunca kendi karışımı mi k3ndim yapıyorum gibi bir şey oluyor ona rağmen bazı takımlar gene seçmeye devam ediyor ama ayhan hocamizin dediği gibi bu sadece ak darı ile besleyip mama ile desteklemek daha mantıklı zaten biz hergun yavrululuara mama boş takımlara haftada 2 3 yumurtalilarara hafta 1 mama v3rip
haftada 1 multi vitamin + b vitamini + prebiyotik
1 gün b vitamini + prebiyotik
2 gun mineral takviyesi ve aralara taze şu vererek gereken takviyeleri veriyoruz
Yani ben böyle yapıyorum
Kullandığım markalar
multi vitamin muta vit
B vitamini beforvel
Mineral depomin ve calcimax d
Sorunuza gelecek olursak tozlu tozsuz önemli olan yem taze olsun baktınız yem tozlu gerekirse yıkayın hemen yemi ve hızlı bir şekilde kurutun yabancı marka yemler temizliğine daha ayrı bir özen gösteriyorlar o yüzden insanlara dahancazip geliyir 1 kg ak darı 6 7 lira paket yemler ne kadar bilmiyorum ama 15 liradan assagi değildir o 1 kg dan küçük paketler bence siz düşünün artık ne kadar kar ediyorlar

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]
Aslında bende tamda sizin gibi düşünüyordum. Probiyetik, multivitamin, sebze, b vit, mineral... Hepsini katkı olarak veriyorum. Sadece mamaya alıştıramadım. Onu da denemeye devam ediyorum. Sadece darı ve gerektikçe yulaf keten gibi besinleri de ek besin olarak vermeyi düşünüyordum. Hobipet de ithal darı da var ama fiyat yine yerlinin iki katı. Versele laga ya zaten yarım kilosuna 13 lira vermiştim. Kuşlardan hiç bişeyi esirgemiyorum zaten yedikleri ne kadarcık ama misal versele laga nın içinde yemediler bir yığın şey var. Bu durum da saçma geliyor. Galiba elimdeki yemler bitince mama+darı ve ihtiyaç duyuldukça diğer tohumlar şeklinde bir diyet deneyeceğim.

Ulkemizin herhangi bir uretim alaninda bir.inceleme denetleme olsa kullaniriz ama hic bir halt yok.Versele laga nin kendi sitesine girip yem ile ilgili calismalarina bak bir de bizim yerli dedigimiz atolyesi bile olmayan merdiven altinda kirki yerlerde basit makinelerle paketleme yapan kirli yerlere bak.ankara gersanda yerli ve bilinir bir yerli firmanin paketlemesini gordum yemlerin mamalarin ve tohumlarin icinde fareler geziyordu

Geri