Karadeniz Pet

Yeter artıkkkk

sercankuş

Yeni Üye
Beyler dün dişi ve erkek yuvaya 1 2 kere girdiler.

Dişi erkek bazen öpüşüyor bazen yem veriyorlar.

Odanın girişinde komidinin üstünde duruyorlar yan kafeste altında yumurta olan bi çift daha var birbirlerini hiç görmediler kuşlarıda hiç uçurmuyorum

Şuan dişi tüye girdi

Ceresi filan hiç renk değişmiyor erkeğin ceresi koyu mavi bu arada

Dişi kolayca ele geliyor bana alışık ama erkek öyle değil 1 ay oldu eve geleli parmağıma geliyor parmağımla okşadığım zaman hemen tüneğe gidiyor

Eş tuttular mı ?
Aşağı yukarı ne zaman çifleşirler
Yuvada kalaş filan hepsi var hatta alışması için yuvanın içine yem bile astım

Kuşlarınızı elinize alıp sürekli vakit geçirirseniz çiftleşmelerini beklemeyin. Onları rahat bir ortamda rahatsız edilmeyeceği bir yere koyun yoksa çiftleşmezler
Kızıştırıcı kullanın yemlerinin üzerine nijer tohumu fazla değil ama günlük yedikleri yemin üzerine hafif serpiştirin. Fazla vermeyin yağlanma yapar.

Hergün elime aldığım filan yok haftadır 1 temizlik yapıyorum sadece suyu ve yemini oda nijeride 4 günde bir veriyorum

Kafese kızgın bi dişi alsam bi değişiklik olur mu acaba

Hiç bir değişiklik olmaz kusunuz kendimi seçti Esini sizmi. Bunlarda bildiğin aşk yaşıyor. Birbirlerine aşık olmadan çifte girmezler:)

Kendim aldım erkeği 20 gün ayrı kafeste kaldı erkek sonra birleştirdim erkek çok durgun dişi çılgınlar gibi ötüyor erkeği cezbedecek sanki tersi olacağına

Ben seçtim erkeği 15 gün filan ayrı kafeste kaldı tanıştırma amaçlı sonra aynı kafese koydum sonra zamanla eş oldular öyle düşünüyorum

Bence sabırlı olmak lazım bende 5 kuş var 2si hemen hemen eş oldular diye düşünüyorum. Kavga etmiyorlar arada yem kusuyorlar birbirine. Diğer 3 kuştan ise 1kızışmış dişi 2 kızışmış erkek ama mübarek hayvan 2 erkeğide dövüyor aynı tünekte durdurmuyor kuşu. Eş olanlar ayrı salmada bu 3 kuş farklı kafeste eş tutarsa ayıracağım.Bunlarda zamanla alışmassa dişiyi petshopda kendisine eş seçtireceğim erkeklerede aynısını yaparım herhalde.

Bence sabırlı olmak lazım bende 5 kuş var 2si hemen hemen eş oldular diye düşünüyorum. Kavga etmiyorlar arada yem kusuyorlar birbirine. Diğer 3 kuştan ise 1kızışmış dişi 2 kızışmış erkek ama mübarek hayvan 2 erkeğide dövüyor aynı tünekte durdurmuyor kuşu. Eş olanlar ayrı salmada bu 3 kuş farklı kafeste eş tutarsa ayıracağım.Bunlarda zamanla alışmassa dişiyi petshopda kendisine eş seçtireceğim erkeklerede aynısını yaparım herhalde.
2-3 ay beklediyseniz tüy dönemleri geçtiyse kızgınlaşmışlardır henüz alışmadılarsa alışmıyorlar Eyüp bey. Bekliyorum bende o şekilde eş tutmayan 10-15 arası kuş var misal iki erkeği götürüp başka üretici arkaştan 2 erkekle değiştiriyorum Yeni gelenler 1 hafta içinde eş tutuyor. Aynı şekilde benim vermiş olduğum erkeklerde eş tutuyor. Burdan sunu çıkarıyorum bunlarda aşık oluyor:) demekki benim salmada aşık olacağı kuş yokmuş:)

2-3 ay beklediyseniz tüy dönemleri geçtiyse kızgınlaşmışlardır henüz alışmadılarsa alışmıyorlar Eyüp bey. Bekliyorum bende o şekilde eş tutmayan 10-15 arası kuş var misal iki erkeği götürüp başka üretici arkaştan 2 erkekle değiştiriyorum Yeni gelenler 1 hafta içinde eş tutuyor. Aynı şekilde benim vermiş olduğum erkeklerde eş tutuyor. Burdan sunu çıkarıyorum bunlarda aşık oluyor:) demekki benim salmada aşık olacağı kuş yokmuş:)
Haklısınız boş bi zamanda bende giderim artık petshopa.