Karadeniz Pet

Yetişkin yem kıramayan kuş ağzından bir cisim çıktı

Erhan2000

Yeni Üye
Durum: ağzındaki yapı lipom yada ur olabilir dedi veteriner küçük taneli yem aldım yavru yemi hafif kırıyor uğraşıyor ama yiyor ayrı bir kapta kabuksuz yem 1 gün bir damla sirkeli su 1 gün vitamin 1 gün sadece su şeklinde uygulama başladık halsiz ve bitkin umarım iyileşir

Merhaba arkadaşlar daha önce bir konu açmıştım 4-5 yaşında kuş yem kıramıyor sadece kabuksuz yem ve dal darı yiyordu az önce gagasının yanında bir cisim gördüm çıkarmaya çalışıyordu hafif kanamış ağzı ben hafif dokundum düştü veteriner teramisini gaga ve kenarına sür demişti dün gece bugün sabah sürmüştüm sizce şimdi ne yapmam lazım ağzının içine olabildiğince bakmaya çalıştım düzgün gibiydi bu bir hastalık olabilir mi
Video1: https://streamable.com/ycith
Video2: https://streamable.com/juc0x
Video3: https://streamable.com/v0eqk

Ekli dosyalar

• 8AB576D4-3A72-4B6F-BEFB-AFFEE986428A.jpeg
    8AB576D4-3A72-4B6F-BEFB-AFFEE986428A.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 44
  • 9CCC6155-DD72-4E7F-A648-23283010098E.jpeg
    9CCC6155-DD72-4E7F-A648-23283010098E.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 47
  • 2A9BEACC-4153-461E-AC11-C44F452A47C8.jpeg
    2A9BEACC-4153-461E-AC11-C44F452A47C8.jpeg
    822 KB · Görüntüleme: 48
  • 8A465D24-EE83-4F2A-9C4B-90F22A3AB31A.jpeg
    8A465D24-EE83-4F2A-9C4B-90F22A3AB31A.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Değil sapa sağlam duruyor dili çok korktum zaten bende öyle sandım ben koparmadım kenardan süğmüş bir deri gibi Video atacağım şimdi

Ur mu oluşmuş acaba ağzında?
Ur var diye mi yiyemiyordu yem?
çözemedimki Levent bey uzun süredir ishaldi siyah dışkı ve popoya yapışma olunca neo teramisin başladım ilacı dün bıraktık 5 gün kullandım bu sırada bu sorun çıktı kusma yok ama yemi yutarken biraz zorlanır gibi hareket ediyor basen ama kabuksuz yem olunca oldu bu hızlı yiyor umarım ur gibi birşeydir çıkmış kurtulmuştur hiçbir hastalık belirtisine de uymuyor

Daha önce karşılaşmadığım bir durum. İç ve dış mantar için tedavi başlatın. Parçanın kök yüzeyini açık gözle görmeden teşhis koymak zor. Dil ve gaga saglamsa tek sorun olabilir, dil ve gaganın kas yapısında ve sinir sisteminde sorun olabilir. Gaga kenarında çıkan cismin kas sisteminde güçsüzlük yapma ihtimalini öncelikli göz önünde bulundurmaniz gerekiyor. Allah acil şifalar versin inşallah.

Daha önce karşılaşmadığım bir durum. İç ve dış mantar için tedavi başlatın. Parçanın kök yüzeyini açık gözle görmeden teşhis koymak zor. Dil ve gaga saglamsa tek sorun olabilir, dil ve gaganın kas yapısında ve sinir sisteminde sorun olabilir. Gaga kenarında çıkan cismin kas sisteminde güçsüzlük yapma ihtimalini öncelikli göz önünde bulundurmaniz gerekiyor. Allah acil şifalar versin inşallah.
Teşekkürler gaganın hemen kenarındaki deride kökü oradan koptu şu an hafif kırmaya başladı zorlanıyor ama kırıyor yavru yemi kabuksuz yem ve darı vereceğim umarım düzelir

Teşekkürler gaganın hemen kenarındaki deride kökü oradan koptu şu an hafif kırmaya başladı zorlanıyor ama kırıyor yavru yemi kabuksuz yem ve darı vereceğim umarım düzelir
Dal darı kırsın birkaç gün. Birde aspur verin kırımı kolay. Sonra yeme geçer inşallah. Geçmiş olsun. Sağlıklı günler dilerim.

Durum: ağzındaki yapı lipom yada ur olabilir dedi veteriner küçük taneli yem aldım yavru yemi hafif kırıyor uğraşıyor ama yiyor ayrı bir kapta kabuksuz yem 1 gün bir damla sirkeli su 1 gün vitamin 1 gün sadece su şeklinde uygulama başladık halsiz ve bitkin umarım iyileşir

Geri