Karadeniz Pet

Yine kafese koyamıyorum

Umut Can Çil

Paylaşımcı Üye
İki kuş da dışarda erkek giriyor su içip çıkıyor dişi ise uykusu geliyor heralde kabarıyor beni görünce normale dönüyor napcam

İki kuş da dışarda erkek giriyor su içip çıkıyor dişi ise uykusu geliyor heralde kabarıyor beni görünce normale dönüyor napcam
korkutmadan kafesin içindeki tüneği çıkarın ayağının oraya doğru götürün yavaşca üzerine çıkacaktır yavaş yavaş kafesin içerisinde doğru bırakın gireceklerdir

İjisi de çok korktu görür görmez uçtular erkeği kafese sokup kapıyı kapansam mecruberen dişi girrr ni

Arkadailar zorunlu olarak tül attım kuş tülden korktuğu için yere düştü kacaçakken tutrum ve koyfum sıkıntı olur mu

Arkadailar zorunlu olarak tül attım kuş tülden korktuğu için yere düştü kacaçakken tutrum ve koyfum sıkıntı olur mu
Bu şekilde yaparsanız kuş strese girer ve size olan güvenini kaybeder. İçeriye girmesi için bu kadar çabalamanızı anlamadım kendisi istediği zaman girer.

Biraz inatlaşmaktan baska çareniz yok. Gerekirse uzun süre uğraşmalısınız. Parmağınıza veya tüneğe çıkmasını sağlayıp kafes kapısına doğru götüreceksiniz. Bunu kuşu korkutmadan, kovalamadan, aceleci davranmadan yaparsanız, belki uzun sürer ancak aranızdaki ilişki bakımından daha olumlu olur. Sonunda pes edip kafese girecektir.

Geri