Karadeniz Pet

Yolda yavru muhabbet kuşu bulduk, alıştırmak için ne yapabilirim?

ZeySoguk

Yeni Üye
Zaten beslediğim bir muhabbet kuşu var, onu da aynı kafese koydum. Biraz su içti ama yem yemedi, şu an da sakin sakin duruyor. İlk geldiğinde korkudan bağırıyordu şimdi geçti.
Bu kuş çok küçük, muhtemelen 1 aylık. Kuyruğu cok kısa ve uçamıyor. Onu nasıl alıştırıp beslerim, ikisini ayrı kafese mi koymalıyım?

Ekli dosyalar

• IMG_20180428_194934.jpg
    IMG_20180428_194934.jpg
    263 KB · Görüntüleme: 74
Benimki de cama çarpıyordu çok büyük değildi ilk gün hep tüyleri kabarık durdu yem yiyorsa su içiyosa sorun olmaz alışıyorlar yavaş yavaş benimki geleli 1 hafta oldu korkusu yok daha ele gelmiyor ama olur o kadar

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benimki de cama çarpıyordu çok büyük değildi ilk gün hep tüyleri kabarık durdu yem yiyorsa su içiyosa sorun olmaz alışıyorlar yavaş yavaş benimki geleli 1 hafta oldu korkusu yok daha ele gelmiyor ama olur o kadar

Su içiyor ama geldiginden beri yem yemedi, endiselendim ben de. Kucuk bi tabaga ayri yem koydum, ona da yaklasmadi hic

Su içiyor ama geldiginden beri yem yemedi, endiselendim ben de. Kucuk bi tabaga ayri yem koydum, ona da yaklasmadi hic
Belki henüz yem kırmayı öğrenememiştir gruptan bilen birisine danışabilirmisiniz beslenme konusunda

Her ihtimale karşı siz ayrı kafes de besleyin eğer kusda bur hastalık varsa kendi kuşunuza da geçebilir

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dogru diyosunuz tedbir almak lazim
Kusa üç gün sirkeli şu verın iç parazit için sonra vitamin ve prebiyotik ile kaybettiği faydalı bakterileri kazandırın 2 3 gün de sonra haftada 1 2 verirsiniz bu esnada diski takibi yapın bakalım hastamı

Kuşun kuyrugu cok kisa, ucamiyor. Kendini yere atiyor. Bu kusun kuyrugu kesilmis mi yoksa yavru oldugu icin mi boyle onu anlamadim. Yavru oldugunu dusunuyorum ben.

Daha kanatlarıda o kadar büyük değ bence küçüklüğünden kaynaklı

Daha kanatlarıda o kadar büyük değ bence küçüklüğünden kaynaklı

Kuş tuy hastası olabilir o yüzden doğaya salmışlar olabilirler kanatlarını açarak ve tuy diplerinin resimlerini ufurerek çekip paylaşırmısınız

Kanatlarini acamadim kacip duruyor. Ama kasinirken gordum, kisa kisa tuyleri var diplerde tam cikmamis. Korkudan tuyleri dokulmus olabilir diye dusundum cunku cok tuysuz bir kus degil

Ekli dosyalar

• IMG_20180429_132200.jpg
    IMG_20180429_132200.jpg
    827.6 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20180429_132259.jpg
    IMG_20180429_132259.jpg
    4.7 MB · Görüntüleme: 36
Kanatlarini acamadim kacip duruyor. Ama kasinirken gordum, kisa kisa tuyleri var diplerde tam cikmamis. Korkudan tuyleri dokulmus olabilir diye dusundum cunku cok tuysuz bir kus degil
Yanlış görmüyorsam gaga kusa göre sol taraf mantar var gibi bu arada ve tuy hastası gibi

Geri