Karadeniz Pet

Yorumlarınızı alalımmm :)

Başkankan

Yeni Üye
Elimdeki kuşu çok mutlu olacagı sekilde uğurladim...
Ve bu güzellikle eve döndüm. Yaş cinsiyet cins yorumlarinizi alayim. Neler yapmayayim nelere hemen baslayayim egitiminde Tüm önerilere açığım. Kuşçu 1ay eve salmayın dedi cok uzun bir sure degil mi? Genel fikriniz 1 ay salma yonundeyse salmayacagim. İsim onerilerinizi de alayim bu arada... insallah konustugu saglikla buyudugu gunleri de buradan paylaşirim.

Ekli dosyalar

• 20181211_231055.jpg
    20181211_231055.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 73
  • 20181211_231127.jpg
    20181211_231127.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 62
erkek bir buçuk iki aylık kadar. çok minnoş bişeymiş hayırlı olsun :) eline alıştır önce kafesin içindeki yemliği al avcunda yem ver. konuş sürekli. 1 hafta ortama alışsın sonra salarsın odaya 1 ay çok fazla.

doğasında uçmak olan bir canlıyı 1 ay ucurmayın demek de biraz fazla acemiliğe kaçmış. Kuşunuzu genellikle nerede besleyecekseniz bel hizasını fazla geçmemek kaydıyla yüksek bir yere yok ve 1 hafta salmayın. Bu işlemi sadece ortamı tanıması için yapıyorsunuz , çünkü 2 gün içinde salarsanız dostunuz daha konacağı yerleri keşif etmediği için çarpabilir , ama size önerilen 1 ay süreyi kesinlikle yapmayın.

erkek bir buçuk iki aylık kadar. çok minnoş bişeymiş hayırlı olsun :) eline alıştır önce kafesin içindeki yemliği al avcunda yem ver. konuş sürekli. 1 hafta ortama alışsın sonra salarsın odaya 1 ay çok fazla.
Tesekkurler. Dunku yorumlarinizdan iyi ve akilci geldi. Bu gun bu yavruyu eve getirmemde payiniz buyuk.

doğasında uçmak olan bir canlıyı 1 ay ucurmayın demek de biraz fazla acemiliğe kaçmış. Kuşunuzu genellikle nerede besleyecekseniz bel hizasını fazla geçmemek kaydıyla yüksek bir yere yok ve 1 hafta salmayın. Bu işlemi sadece ortamı tanıması için yapıyorsunuz , çünkü 2 gün içinde salarsanız dostunuz daha konacağı yerleri keşif etmediği için çarpabilir , ama size önerilen 1 ay süreyi kesinlikle yapmayın.
Tamamdir. Bir ay ben kendim dayanamam zaten 1 ay nedir yahuu :) bu arada kuyrugu yok suan. Ya dusmus yada cikmamis olabilir sormayi unutmusum.birde sag ayaginda bir tirnagi yok. Bariz yok yani cikacagini sanmam.dezavantaj midir ucmasina etki eder mi?

Bir de sunu sormak istiyorum. Yeni alindi ya alisma evresi sonuc olarak hafta sonu iki gun yalniz birakmak zorunda kalsam cok mu olumsuz etkilenir. Birilerine emanet mi edeyim yoksa ctesi pazar evde biraksam olur mu?

Bir sıkıntı olmaz yavru erkek 1 hafta sonra çıkarın maşallah güzel kuş ben olsam bulut koyardım adını ya da şimşek. Parlıyor masaallah

Öncelikle geçmiş olsun miniğe bir sıkıntı olmaz tahta tünek kullanırsanız daha rahat kavrar

Tamamdir. Bir ay ben kendim dayanamam zaten 1 ay nedir yahuu :) bu arada kuyrugu yok suan. Ya dusmus yada cikmamis olabilir sormayi unutmusum.birde sag ayaginda bir tirnagi yok. Bariz yok yani cikacagini sanmam.dezavantaj midir ucmasina etki eder mi?

Kuyruğu olmaması uçmasında bir dezavantaj sağlayabilir , ama sanırım sizin kuşunuz yavru olduğu için daha tüyleri çıkacaktır. Benim aldığım 2 aylık dişi daha uçmayı bilmiyordu ve uçamıyordu kuyruk tüyleri fazla çıkmadığından dolayı , 3 hafta içerisinde iyi bir bakımla kendini toparladı ve maşallah şuan kök söktürüyor. Hayırlı beslemeler:)

Evet muhabbet kuşumuz bulut evimize geleli 10 gunü doldurduk. Hareketli bir kuş degil kendisi ötmeye de pek h3vesli degil acikcasi. Masanin uzerinde kafesi ve hep acik kapisi. Yiyor iciyor disari cikip masanin uzerinde gezip dolasiyor ama o kadar :( kafes icinde elimi gogsune daydigimde parmagima cikiyor ama hic kendi parmagima atladigi olmadi. Disarida da ucup uzerimize kondugu yok acikcasi. Hic konusma tiribine girdigini de gormedim.Bir tane yulaf yemedi simdiye kadar verdigim hicbir taze meyveyi de yemedi. Boool boool cicikuş diyorum ama tik yok gene de. Canı sagolsun bundan fqzla yapabilecegim bisey yok. Anca aynen boyle devam ederim. Belki kuşlarda sorun yoktur bende bir sanssizlik beceriksizlik vardir ne diyeyim. Tek istedigim neseyle oten bir iki kelime de olsa eden bir kuştu. Bakalim gelecek ne gosterecek. Kuş ile ilgili gelismeleri bu konunun altina yazacagim.

Evet muhabbet kuşumuz bulut evimize geleli 10 gunü doldurduk. Hareketli bir kuş degil kendisi ötmeye de pek h3vesli degil acikcasi. Masanin uzerinde kafesi ve hep acik kapisi. Yiyor iciyor disari cikip masanin uzerinde gezip dolasiyor ama o kadar :( kafes icinde elimi gogsune daydigimde parmagima cikiyor ama hic kendi parmagima atladigi olmadi. Disarida da ucup uzerimize kondugu yok acikcasi. Hic konusma tiribine girdigini de gormedim.Bir tane yulaf yemedi simdiye kadar verdigim hicbir taze meyveyi de yemedi. Boool boool cicikuş diyorum ama tik yok gene de. Canı sagolsun bundan fqzla yapabilecegim bisey yok. Anca aynen boyle devam ederim. Belki kuşlarda sorun yoktur bende bir sanssizlik beceriksizlik vardir ne diyeyim. Tek istedigim neseyle oten bir iki kelime de olsa eden bir kuştu. Bakalim gelecek ne gosterecek. Kuş ile ilgili gelismeleri bu konunun altina yazacagim.
Acel etme hepsi olacak meyveyi ufak ufak ver bütün verme konuşma meselesini bende çözemedim Elinede gelir sevdiği bişey göster mesela cevizi çok severler önce tattır sonra kafese doğru uçur cevizi göster.ve bekle gelecek

Geri