Karadeniz Pet

Yrdimci olur musunuz lütfennnnn...

N

Nakşiye Akyel

Guest
4 gun önce yavru bir erkek muhabbet kuşu aldım. Eve çok alıştı, parmağıma konuyor omzuma çıkıyor vs. Ancak ilk uçmaya çalıştığında iki kere duvara çarpıp yere düştü ancak kaldırdıktan sonra tekrar uçtu. Sonrakilerde uçarak perdenin tepesine gitti:) Gel gelelim dün ve bugün sağ ayağının üzerine basamıyor. Parmagimi uzattigimda topallıyormuş gibi gagasi yardimiyla parmağıma çıkabiliyor. Salincaginda duruyorken sag ayagini yukarida tutuyor. Durdugu yeri parmaklariyla kavrayamiyor. Ne olmus olabilir ?? Ve nasil gecer acaba ?

tek çözüm beklemen bence bişey uygulayıp daha yavru kuşu huzursuz etme benimkilerinde kafası kanamıştı ve geçti siz günlük ilginize devam edin :)

Acı cekiyordur diye cok huzursuzum acikcasi aci ceken bir kus nasil tepki verir onu da bilmiyorum. İlk kez aldim sanirim bu yuzden biraz panik oluyorum..

4 gun önce yavru bir erkek muhabbet kuşu aldım.

1. Bir Muhabbet kuşunun Size ve ortama alışması için en az 1-2 hafta geçmesi gerekir
2. Böyle hatalar yapmanız kuşa zarar verir şekil A da görüldügü gibi
3. Kuşu Salarken ne yapacagını kestirmeli ve ona göre davranmalısınız
4. ayağı incimiştir vitamin takviyesi fln yapın ve 1ay kuşu dışarı salmayın şimdi ceresini flnda vurmuştur...

Slm benim bir çift jumbo kuşum var bunlar 5 yumurta verdi fakat 4ü vefat etti :(
Teki şu an 14-16 günlük falan oldu gözleri falan da acildi sıkıntı şu ki ayakları
İki yana açık duruyor kendi ayakları üzerinde duramıyor kavuçuk ile
Destek yaptım işe yarar mı tavsiyesi olan lütfen paylaşır mısınız :) saygılarla :)

Slm benim bir çift jumbo kuşum var bunlar 5 yumurta verdi fakat 4ü vefat etti :(
Teki şu an 14-16 günlük falan oldu gözleri falan da acildi sıkıntı şu ki ayakları
İki yana açık duruyor kendi ayakları üzerinde duramıyor kavuçuk ile
Destek yaptım işe yarar mı tavsiyesi olan lütfen paylaşır mısınız :) saygılarla :)
Çarpık bacak vakasi sungeri bacaklarinin normal genisligi kadar delin bacaklarini gecirin ki ayrılmasınlar. Internetten bakabilirsiniz çarpık bacak yazin çıkar.

Tsk ederim uyguladım oldu işe yarıyor da kaç gün dursun sünger?

Geri