Karadeniz Pet

Yulaf canavarı, takviye yapmaya gerek var mı ?

SerkanArslan

Meraklı Üye
Arkadaşlar, Versele laga yemi kullanıyorum içinde yulaf da var ama yemliğe takıyorum sabah temizleyip, akşama hepsi yere dökülmüş şekilde buluyorum..

Anladığım üzere yulaf yemek için yulaf kazısı yapıp yiyor.

Takviye yapmaya gerek var mı ?

Son düzenleme:
Bence yeterli. Aynı marka yemi bende çocuklarıma kullanıyorum. . Benimkilerin de içinden ilk yedikleri şey içindeki buğday. Yemlikte buğday bırakmıyorlar ondan sonra tohumlar diğer içerikleri yiyorlar.

Bence yeterli. Aynı marka yemi bende çocuklarıma kullanıyorum. . Benimkilerin de içinden ilk yedikleri şey içindeki buğday. Yemlikte buğday bırakmıyorlar ondan sonra tohumlar diğer içerikleri yiyorlar.

Yulaf canavarı tam :) eşeliyor kafesin dibi hep yem ziyan oluyor o yüzden eklemeyi düşünmüştüm ama bi süre daha böyle devam edeyim o zaman :)

Bizde ziyan yok ama. Tavsiyem şu olsun yemliği büyük kullanın petshoplarda var papağan yemliklerinden bahsediyorum. Onların için çok geniş zaten onuda yarı kadar doldurun ful değil Yulaf canavarı :) önce yulaflarını yesin sonra diğerlerini yiyecektir. Böylece kafes içine diğer yemler dökülmez ziyan olmaz kanaatindeyim.

Bizde ziyan yok ama. Tavsiyem şu olsun yemliği büyük kullanın petshoplarda var papağan yemliklerinden bahsediyorum. Onların için çok geniş zaten onuda yarı kadar doldurun ful değil Yulaf canavarı :) önce yulaflarını yesin sonra diğerlerini yiyecektir. Böylece kafes içine diğer yemler dökülmez ziyan olmaz kanaatindeyim.

Denicem tavsiyenizi :) ama eminim yine yulaf için eşeliceğini düşünüyorum... :) Teşekkür ederim.

Rica ederim serkan bey.. Yulaf canavarını merak ettim işin açıkçası. Resmini atabilseniz de baksak mubişe. Büyük yemlik bir deneyin inş sonuca ulaşırsınız. Ben çözümü öyle buldum çünkü.

Rica ederim serkan bey.. Yulaf canavarını merak ettim işin açıkçası. Resmini atabilseniz de baksak mubişe. Büyük yemlik bir deneyin inş sonuca ulaşırsınız. Ben çözümü öyle buldum çünkü.

adZyR5.jpg

canavar bu işte :)

Tam bir canavar maşallah.. Çok tatlı. Sağlıklı uzun bir ömrü olsun.. Onun için her şeye değer.. Benim içinde sevin bu canavarı. :)

Teşekkür ederim :) elimizden geldikçe forumda takılarak bilgiler geliştirerek en iyisini yapmaya çalışıyorum :) çok güzel birlikte vakit geçiriyoruz :)

Onlar insanda ne stres ne sıkıntı birşey bırakmazlar. Bende 4'tane iki mubiş iki sultan papağanı var ve 24'saat salıklar Ev kuş cenneti gibi oldu. Sizin mubişe zamanı gelince bir yoldaş alırsanız daha çok mutlu olacaktır.

Maşallah :) Evet güzel vakit geçiriyoruz eğleniyoruz :) Alıcam ama bi 2 3 yaşı olduğu zaman düşünüyorum :)

Onlar insanda ne stres ne sıkıntı birşey bırakmazlar. Bende 4'tane iki mubiş iki sultan papağanı var ve 24'saat salıklar Ev kuş cenneti gibi oldu. Sizin mubişe zamanı gelince bir yoldaş alırsanız daha çok mutlu olacaktır.

Hey maşallah :) bende 14 tane var sürekli saldam evin halini düşünemiyorum ama o sayılarda salık olması en güzeli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Selçuk bey yulaf demek :) cahil kaldım kusura bakmayın o zaman. Ben de alıp vereyim sultanlarım da mubişler gibi ilk onu yiyor çunku. Fazlası zarar olmayacaksa alalım. Onlara canım feda benim..
Hermes nickli arkadaşım ev batıyor bunlarla bile ama olsun evde herkes pervane onlar için. Çok seviliyorlar.. Kullandığımız ıslak mendilin haddi hesabı yok zaten. Oda her gün temizleniyor haftada iki kez deterjanlarla dezenfekte ediliyor. Onlar için herşeye değer. Onlar mutlu olsunlar da önemli olan o..

Selçuk bey yulaf demek :) cahil kaldım kusura bakmayın o zaman. Ben de alıp vereyim sultanlarım da mubişler gibi ilk onu yiyor çunku. Fazlası zarar olmayacaksa alalım. Onlara canım feda benim..
Hermes nickli arkadaşım ev batıyor bunlarla bile ama olsun evde herkes pervane onlar için. Çok seviliyorlar.. Kullandığımız ıslak mendilin haddi hesabı yok zaten. Oda her gün temizleniyor haftada iki kez deterjanlarla dezenfekte ediliyor. Onlar için herşeye değer. Onlar mutlu olsunlar da önemli olan o..
Dalga mı geçtiniz ciddi misiniz anlayamadım :D Biliyor olmanız lazım

Serkan bey, kuşunuz yavru mu? benim yavruyu henüz darı kırmayı öğrenmeden almışım, yaklaşık bir ay kadar sadece yulaf yedi o yüzden, ve dediğiniz gibi hep eşelerdi yulaf bulmak için, versele laga nın içindeki yulaf yetmediği için doymasına, ben yulaf ekliyordum bi miktar. Belki sizde de aynı durum vardır diye söylüyorum. Ama eğer darıyı ya da aspuru yiyebiliyorsa ekstra yulaf eklemenize gerek yok bence

Yavru evet, ilk aldığımda başka bi kalitesiz yem vardı... Onu yiyordu gayet iyi yulaf yoktu içinde. Versele laga yemi aldım bayadır kullanıyorum güzelce yiyor ama yulaf için uğraşıyor dikkat ettim. yemi tazelemeyince yulaf bitince yiyor normal :)