Karadeniz Pet

Yulaf Tohumu Önerisi

EmreSAV

Meraklı Üye
Merhabalar,
Kuşum için yulaf tohumu almayı düşünüyorum. Aktarlara ve petshoplara sordum maalesef ellerinde mevcut değil bende internet üzerinden almayı düşünüyorum.
Kuşuma vereceğim yulaf tohumunun ilaçlanmış olması veya olmaması önemli mi? Alacağım satıcı linkini aşağıya bırakıyorum bakıp yorum yaparsanız sevinirim.
Ayriyeten bir sorum daha var:
Yulaf Tohumu mu vermeliyim yoksa Yulaf içi mi arasında bir fark var mı? Yulaf içi daha çabuk böcekleniyor gibi birşey görmüştüm.

Son düzenleme:
Neden yulaf tohumu almak istiyorsunuz ?
Kuşum tüy dökümünde ve aşırı tüy döküyor yaklaşık 1-2 haftadır kafasının arkasında tüy kalmadı yanında B vitamini de alıp Tüy Dökümünü sağlıklı geçirmesini sağlamak istiyorum.

Karışık yem verin kuş tüyde veya hasta diye ayrı yeme alıştırmayın. Tüyde olan kuşa haftada 2-3 defa B vitamini verin. Ayrı yeme vereceğiniz parayı kuvvetli B vitaminine verin diye öneriyorum. İyi hobiler.

Karışık yem verin kuş tüyde veya hasta diye ayrı yeme alıştırmayın. Tüyde olan kuşa haftada 2-3 defa B vitamini verin. Ayrı yeme vereceğiniz parayı kuvvetli B vitaminine verin diye öneriyorum. İyi hobiler.
Biyoteknik Avisol B vitamini almayı düşünüyorum kullananlar memnun olduğunu söyledi ancak elimde bulunan yemlerin içerisinde yulaf yok ve çoğu kişi yulaf öneriyor bu yüzden almayı düşündüm sizce napmalıyım? Kuşumun şuan kullandığı yemler zaten karışık yem.

Merhabalar,
Kuşum için yulaf tohumu almayı düşünüyorum. Aktarlara ve petshoplara sordum maalesef ellerinde mevcut değil bende internet üzerinden almayı düşünüyorum.
Kuşuma vereceğim yulaf tohumunun ilaçlanmış olması veya olmaması önemli mi? Alacağım satıcı linkini aşağıya bırakıyorum bakıp yorum yaparsanız sevinirim.
Ayriyeten bir sorum daha var:
Yulaf Tohumu mu vermeliyim yoksa Yulaf içi mi arasında bir fark var mı? Yulaf içi daha çabuk böcekleniyor gibi birşey görmüştüm.

Yulaf içi alıcaksın, yani soyulmuş yulaf. Link ekliyorum;

Teşekkür ederim Ümit abi :)

Biyoteknik Avisol B vitamini almayı düşünüyorum kullananlar memnun olduğunu söyledi ancak elimde bulunan yemlerin içerisinde yulaf yok ve çoğu kişi yulaf öneriyor bu yüzden almayı düşündüm sizce napmalıyım? Kuşumun şuan kullandığı yemler zaten karışık yem.

O ürünleri önermiyorum. Eczaneden bir tane polivit vitamin şurubu alsan daha iyi. Sadece b vitamini yerine multivitamin vermiş olursun. Tam dolu suluğa 4-5 damla damlatsan yeterli güzel bir vitamindir.

Abi iç yulaf ise bunu alayım diye düşünüyorum?
Attıkların ile aynı değil mi?

Yulaf ucuzdur kargo ücretinin yarısı kadar. O yüzden eksik olan malzemeleriniz vardır diye size öneride bulunmak istiyorum. Hobipet online alışveriş sitesine girin ordan sadece yulaf yerine karışık yem alın yulaf oranı fazla yemler mevcut fiyatlarıda uygundur.

O ürünleri önermiyorum. Eczaneden bir tane polivit vitamin şurubu alsan daha iyi. Sadece b vitamini yerine multivitamin vermiş olursun. Tam dolu suluğa 4-5 damla damlatsan yeterli güzel bir vitamindir.
Abi elimde Zurich Multivitamin var zaten haftada 3 defa veriyorum o yüzden B Vitamini almayı düşünüyordum.

Yulaf ucuzdur kargo ücretinin yarısı kadar. O yüzden eksik olan malzemeleriniz vardır diye size öneride bulunmak istiyorum. Hobipet online alışveriş sitesine girin ordan sadece yulaf yerine karışık yem alın yulaf oranı fazla yemler mevcut fiyatlarıda uygundur.
Aynen hocam şimdi yukarıdaki linkte Ümit abiye iç yulafın linkini atmıştım gold wings ile arasında bir fark yok değil mi diye.

B vitaminide bulursun ikisini birlikte alırsın. Diğer ihtiyacın olanlarıda alıp hepsini bir kargolarlar. Kargon ücretsiz ulaşır. Güvenilir sitedir yıllarca alışveriş yaparım.

B vitaminide bulursun ikisini birlikte alırsın. Diğer ihtiyacın olanlarıda alıp hepsini bir kargolarlar. Kargon ücretsiz ulaşır. Güvenilir sitedir yıllarca alışveriş yaparım.
Özelden yazdım hocam size.

Tamam oda olur :) Ben hobipetin dükkanına da gittim, ürünleri kaliteli ve güzel.
Abi dediğin gibi Multivitamin'e baktım içerisinde 2000 MG B2 ve 2000 MG B6 barındırıyor. Mehmet hocamın attığı Yem ve o attığım iç yulafı almayı düşünüyorum sadece bunlar sayesinde rahatlar diye düşünüyorum teşekkür ederim tavsiyelerin için :)
(Daha bu 2. kuşum ilk defa yavru kuş besliyorum(2 aylık) daha önceki 3-4 aylık yetişkin bir kuştu sadece vitamin yem ve su ile besledim 1 haftada bana alıştı aslan gibiydi Erkekti o yüzden fazla birşey yapmadığımdan bu kadar tecrübelenmemiştim.)

M008 karışımı gerçekten güzel bir karışım. İlla tüy döneminde kullanılcak diye birşey yok, normal zamanlarda da kullanılabilir. Hatta ben bu karışımı almak istedim stokta yoktu.

Aynen hocam özelden yazdım sürekli kullanırsın o yemi diye M007 aldım bende paraya kıydım:) 5 kg kova ile geldi güzel kapağı var bayatlama riski sıfır akıllı yemlikde sadece kabul görüyorum:) çok güzel sevdiler. Normalde bu yemi bölmüyorlarmış yeni başlamışlar.

Cevap veren yardımcı olan herkese çok teşekkürler. Hobipet'ten ürünleri sipariş edeceğim geldiğinde kullandığım süre zarfında kuşumun gelişimini forumda paylaşım olarak atarım. Çok teşekkürler sıkılmadan, usanmadan yardımcı olan ikinizede. @MehmeTR @umitFB <3

Yulaf tohumu diyince şaşırdım ondan sordum :)
Arkadaşlar herşeyi söylemiş..

Sağlıklı hobiler..

Geri