Karadeniz Pet

Yumurta alamama

Ayaz92

Yeni Üye
Benim 1 çift albino kuşum var.yaklasik 1 senedir bende.ama yumurta alamadım.bu aralar sürekli yuvaya girip cikiyodu içindeki talaslari dışarı attı.bugun baktım yuvadan cikmiyo ama yumurtasida yok.sizce yumurta belirtisi mi bunlar?

Dışkısı büyük ve kuyruğu aşağıda ise yumurta belirtileridir

yuva hazırlığı yapıyor olabilir talaşları geri koymayın

Yok talaslari koymadım.kendisi tüylerini yolup yuvanın içine koymuş.ama kuş öyle bı köşede duruyo hazırlık gibi değil yani

1 çiftim daha var onun şuan 3.yumurtasi ikisinin dışkısını karşılaştırdım .onunki kadar Büyük değil ama normale göre biraz daha Büyük

Evet eşler zaten daha önce bu çiftten yavru almislar

Çektim ama yükleyemiyorum dosya çok Büyük diye uyarı veriyo

Screenshot_2021-02-21-19-04-16-828_com.miui.gallery.jpg

Şöyle bı sorun daha var ben kuşların bulunduğu odaya girdigim an dişi kuş yuvaliga giriyo bı köşede duruyo.onun korkucagi bişey de olmadı ama anlamıyorum neden oldugunu

Şöyle bı sorun daha var ben kuşların bulunduğu odaya girdigim an dişi kuş yuvaliga giriyo bı köşede duruyo.onun korkucagi bişey de olmadı ama anlamıyorum neden oldugunu
Sıkıntı yok, koruma içgüdüsü. Anaç kuşların özelliklerinden biri de yuvalarını korumasıdır. Kuşu avucunuza alıp, anüs kısmını elinizle yoklar mısınız? Yumurta varsa bir şişlik hissedeceksinizdir.