Karadeniz Pet

Yumurta boş mu? Yavru öldü mü?

SecretPolice2306

Yeni Üye
Öncelikle Selamun Aleyküm

Arkadaşlar muhabbet kuşum 22 Ekim tarihinde ilk yumurtasını bıraktı. Toplamda 5 yumurta yaptı.

İlk yumurtanın bugün yirminci günü ama her hangi bir yavru çıkışı yok. Daha önceki kuluçkalarda böyle bir durum hiç yaşanmamıştı en geç 19. Günde yavrular çıkmıştı.

Yumurtaların dolu olduğunu biliyorum ışık kontrolü yaptım ve 5 yumurta da dolu. Fakat bugün bir şey oldu kuş üçüncü yumurtayı folluğun dışına tuvaletini yaptığı köşeye çıkardı. Sizce içindeki yavru öldüğü için mi yumurtayı folluk dışına attı yoksa başka bir sebebi olabilir mi?

ortamin nemi ne durumda acaba. nem cok az oldugunda yavru yumurtayi delmekte zorlanir.

o yumurtayı kontrol et yanlışlıkla atmış olabilir çatlak vs yok ise yuvaya koy

Yumurtayı kontrol ettim tekrar folluğa koyup, bıraktım şu an üstünde yatıyor ve yumurtadaki yavru canlı.

Şu an ise farklı bir sorunumuz var, daha önce hiç başıma gelmedi. İlk Yumurta karardı ve yavru yumurtayı çatlattı, hala yaşıyor ama yumurtanın 22. Günü hala yavru çıkmadı. Müdahale etmeli miyim?

Uzun zamandır kuş besliyorum ama bu ilk kez başıma geliyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.