Karadeniz Pet

Yumurta bozulması

Hasan METE

Meraklı Üye
Muhabbet kuşum 3 yumurta yapti. 1.sinde hafif catlak vardi. Numaralandima yapmadım. 3. Yumurtanin 10. Gününde kontrol ettim 1 tanesinde damarlar vardi. Catlak olanda boştu, onu attim.
Şimdi 6 ve 9 şubat tarihlerinde geldi yumurtalar.
Yumurtaya baktigimda simdi damar vb. Bisey gözükmüyor. Ve boş gibi duruyo. Yumurtanin dışı mor renge döndü.
Dişi kuşumun ceresinden birisi şişti yumurta bozuksa aticam. Kiyamiyorum kizima.

Arama motoruna aratin ornek resimleri var yanlis anlamadiysam 6 9 subatta yumurtladi ve kuluckaya yattiysa ilk yumurta icin dun 21. gun digerinin 21 gun icin 2 gunu var 19 gunluk yani son yumurta bir iki gun daha bekleyin cikmazsa alabilirsiniz mor renkse bozulma ihtimali yuksek disinizin durumu nedir bilmiyorum kotu ise kuluckayi sonlandirmak mantikli olabilir gecmis olsun acil sifalar diliyorum

bu fotoğrafı görmüştüm ama net bi karkar vermesi gerçekten zor. o yizden bekliyelim görelim gelişmeyi burdan yazarım sizlere

çok sağolun bu video çok yardımcı olucak son karar noktasına geldiğimde.
uğur bey gönderdiğiniz fotoğraf dışında pek bi bilgi bulamadım internettede.
bu arada dişi kuşumun sol burnu tıkandı. kuluçkanın başlarında olduğu için müdahale etmek istemedim. şimdi ise sadece sol burnu etrafı tamamen şişti ve burun hala tıkalı et şeklinde kızarma var etrafında. 4-5 gün mantar kremi sürdüm fakat pek bi etkisini göremedim. ne yapmam gerekir?