Karadeniz Pet

Yumurta Döllü müdür?

Emrah78

Yeni Üye
Arkadaşlar bir tane dişi muhabbet kuşum var.Bacak arası şişmiş yuvalığa giriyordu. Kızıştı galiba deyip bi arkadaştan erkek kuş aldım.3 gün sonra kuşum yumurtladı.Kızgınlık yumurtası diye bu yumurtayı aldım.2 gün sonra tekrar yumurtladı ve hala yumurtlayacak galiba.Erkekle güzel anlaşıyorlar, yumurtanın üstüne de yatıyor.Şimdi bu yumurta da kızgınlık yumurtası mı acaba.Haftaya erkek kuşu vermem gerekiyor, ne yapmalıyım?

Yumurtanın üstüne yattıktan 5-6 gün içinde ışıkla bakarak dolu olup olmadıklarını anlayabilirsiniz.

3-4 günde çiftleşip yumurtlayamaz galiba. Ama bende kararsız kaldım.

Siz görmeden çiftleşmiş olabilirler bu yumurtalar olmasa da gelecek yumurtalar dolu olabilir. Büyük ihtimalle dediğiniz gibi boştur.Her ihtimale karşı kontrol etmek iyidir.

eşleşmeleri için erkek kuş getirdi iseniz ne bir kaç gün nede 1 kaç haftada biter bu iş. Kuşlar anlaşacak eş tutacak kurlaşacak yuva hazırlayacak çiftleşecek yumurtlayacak yavular çıkacak büyüyecek yeme düşecek yani en az 2 ay sizde kalması lazım yoksa hiç boşuna eş getirmenin anlamı yok

kuşlar iyi anlaşıyor hatta erkek besliyor gibi bunda sorun yok.Kızgınlık yumurtası yaparken çiftleşebilirler mi, böyle döllenme ihtimali varmı?

kuşlar iyi anlaşıyor hatta erkek besliyor gibi bunda sorun yok.Kızgınlık yumurtası yaparken çiftleşebilirler mi, böyle döllenme ihtimali varmı?
Iyi gunler insallah dolu olur yumurtalar lakin ustalarimizin dile getirdigi konu disi kuluckada yaticak erkek besleyecek yavrular ciktiktan sonra beraber yavrulari buyutucekler erkek giderse disi tek basina mahvolucak kuluckada yaticak duzgun beslenemeyecek cikti yavrular tek basina zorlanicak daimi bir es lazim kusumuza

kızgınlık yumurtası varken yavru alan arkadaş var mı?

Sizde dolu olduğunu düşünüyor msunuz?

Ekli dosyalar

• IMG_20170206_201827.jpg
    IMG_20170206_201827.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20170206_201836.jpg
    IMG_20170206_201836.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20170206_201850.jpg
    IMG_20170206_201850.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 19
Sanki damarlanmaya başlamış gibi yanılmıyorsam dolu yumurta ayrıca erkek kuşu verirseniz dişi kuluçkaya yatıp yavru çıkabilir ancak perişan olur hele birde Allah esirgesin ölürse yavrular perişan olur

değerli ustalar, yumurtada damarlanma var. Bu durumda kızgınlık döneminde olan kuş 4-5 günde döllenebiliyor demekki? Üstelik kuşum başka yumurtada yapmadı.Sanırım nadir görülen durumlardan bu. Bacak arasındaki hafif şişlik devam ediyor. Böyle bi durumla karşılasan deneyimli arkadaşlardan fikir almak isteriz.

Siz eğer rahatsız etmezseniz o kuluçkaya devam edecektir yumurtalara ellemeyin artık her ilk yumurtalar kızgınlık olacak diye bir kaide yok

Hiç belli olmaz ben denk gelmiştim 2 yumurta yapan ve 1 hafta geçtikten sonra sırayla 3 yumurta yapan