Karadeniz Pet

Yumurta degisimi

MuayThai159

Paylaşımcı Üye
Arkadaslar daha once yavru buyutmus kusumun folluguna yumurta buraktim ilgilenmiyor yumurta dolu anne kuluckaya yatmadan yumurtayi hayatta tutabilirmiyiz veya yatmasi icin ne yapmak lazim

Yumurtaların arasına mı bıraktın yoksa tek olarak mı koydun?

Mevcut yumurtaların arasına koysaydın farkına bile varmazdı fakat tek olunca yatmama ihtimali doğal. Yumurta bozulmazsa farklı yöntemler deneyebilirsin olay tamamen yapay kuluçkaya girebilir bu konuda iyi bir araştırma gerekebilir yine de denemekte fayda var.

Ayrıca yumurta oda sıcaklığında en fazla 45 gün durabilir tabi kuş üstüne yatıp daha önceden yumurtayı ısıtmadıysa.

Pardon damarlanmamis bana oyle soylendi simdi kontrol ettim 2. Gununde yumurtayi aldim yumurtayi yuvaliktami bekletiyim yoksa yumurtladigi zaman yaninami atayim ve 45 gunluk zamanda hava almayacak sekildemi durmali

Pardon damarlanmamis bana oyle soylendi simdi kontrol ettim 2. Gununde yumurtayi aldim yumurtayi yuvaliktami bekletiyim yoksa yumurtladigi zaman yaninami atayim ve 45 gunluk zamanda hava almayacak sekildemi durmali
45 gun durmasını ilk defa duydum 10 gün kendi yumurta yapan kuşum yatmadı sonra yattı sıkıntı olmadı ama 45 gün çok uzun bir zaman birde muhabbetler kendi yumurtlamadan kuluçka ya yatmaz yani o yumurta sizin elinizde bozulur

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yanlış anlaşılmasın bir yumurta gerekli şartlarda korunduğu sürece 45 güne kadar bekletebilen ustalar var bu şekilde yapın demiyorum örnek verdim ek bilgi olarak. Tek koyacağın yumurtaya da dişinin yatmama ihtimali çok yüksek.

Kuş kendi yumurtlamadan yumurtaya yatmaz ki öyle şey mi olur.. yumurtanın bozulmama ihtimali çok az. 45 gün değil de 15 gün kadar 10- 18 derece sıcaklıkta tutar ve arada oda sıcaklığındaki suyla nemlendirirseniz bir ihtimal bozulmaz. Tek yumurtayı ne diye getirdiniz ki ?