Karadeniz Pet

Yumurta gelişmiş mi ?

ğ adam 22

Yeni Üye
Arkadaşlar yaklaşık 5 gün önce hasar alan yumurtayı attın çıkar mı diye hasar olan yerde kararma olmuş ilk yumurtasıydı kuşumun şuan gelişme var gibi eğer hasar almadıysa 3 güne çıkması lazım fotosu
IMG_20210406_182547.jpg

3 gün kaldıysa daha dolu gözükmesi gerekirdi diye düşünüyorum.

3 gün kaldıysa daha dolu gözükmesi gerekirdi diye düşünüyorum.
Sezin yanlış anlamada zaten 1 değişim daha geçirmesi lazım yani az kalmış bilmiyorsan emin konuşma "bence" kullanabilirsin yada "sanrıım"

Arkadaşlar benim de bir tane 4 aylık dişi muhabbet kuşum var. Kızgınlık yumurtası yaptı. Bir tane erkek kuş aldım yalancı yumurta yaptı onu çıkardıktan sonra da yumurtlamaya devam etti suan iki adet yumurtası var 4 aylıkken yumurtlaması normal mi?

Arkadaşlar benim de bir tane 4 aylık dişi muhabbet kuşum var. Kızgınlık yumurtası yaptı. Bir tane erkek kuş aldım yalancı yumurta yaptı onu çıkardıktan sonra da yumurtlamaya devam etti suan iki adet yumurtası var 4 aylıkken yumurtlaması normal mi?
4 aylıkken mümkün değil siz yaşını yanlış biliyorsunuzdur, fotoğrafını atın.

4 aylıkken mümkün değil siz yaşını yanlış biliyorsunuzdur, fotoğrafını atın.
Yaşını gayet iyi biliyorum çünkü yeme düştüğünden beri ben besliyorum 1 aylıkken kuluçkadan çıktığı gibi ben beslemeye başladım 25 Aralık'ta bir ayini doldurdu

Olsun siz genede fotoğraf atın.
Fotoğraf çekmek için kuluçkayı açtığımda bir anlik refleks ile yumurtayı altından çıkardı diğeri altinda duruyor. Erkekte çoğunlukla yuvaligin içinde kalıyor

Ekli dosyalar

• IMG_20210406_231125.jpg
    IMG_20210406_231125.jpg
    446.3 KB · Görüntüleme: 25
Bu kuş 4 aylıkdan çok daha büyk

Daha 4 aylık bir kuşun irisi bu kadar belli olmaz bu kuş en az 6-8 aylık

Daha 4 aylık bir kuşun irisi bu kadar belli olmaz bu kuş en az 6-8 aylık
4 aylık adım gibi biliyorum. Benim diğer çiftimin yavrusu zaten 1 aydan sonra yeme düşüyorlar ben yeme düşer düşmez yanıma aldım rengini beğendiğim için hatta 25 Aralık'ta kendi ellerim ile çıkardım.

Fotoğraf çekmek için kuluçkayı açtığımda bir anlik refleks ile yumurtayı altından çıkardı diğeri altinda duruyor. Erkekte çoğunlukla yuvaligin içinde kalıyor
Kuş 4 aylık felan değil ben dedim, 8 aylık üstü kızışmış.

Kuş 4 aylık felan değil ben dedim, 8 aylık üstü kızışmış.
Sayın hanımefendi, 25 Aralık 2020'de 1 ayını dolduran yeni yeme düşmüş kuş Nisan ayı itibariyle 8 aylık üstü mü olur? 25 Aralık 1 aylık, 25 Ocak 2 aylık, 25 Şubat 3 aylık, 25 Mart 4 aylık, 25 nisanda da 5 aylık olacak.

Sayın hanımefendi, 25 Aralık 2020'de 1 ayını dolduran yeni yeme düşmüş kuş Nisan ayı itibariyle 8 aylık üstü mü olur? 25 Aralık 1 aylık, 25 Ocak 2 aylık, 25 Şubat 3 aylık, 25 Mart 4 aylık, 25 nisanda da 5 aylık olacak.
Hocam bence karıştırıyorsunuz bu kuşun 4 aylık olması imkansız

4 aylık kuş zaten daha çiftleşmez yumurtlamaz

Hocam bence karıştırıyorsunuz bu kuşun 4 aylık olması imkansız
Hocam canım benim bu kuş yukarıda belirttiğim gibi 25 Aralık'ta yeme düştü hatta benim final sınavlarımın son teslim günündr 1 aylik oluyordu sinavlarimi teslim ettim sonra direkt gidip çıkarttım adım gibi eminim 4 aylık olduğuna ve baya baya çiftleşiyorlar yatağımın yanı başına koymuşum o kadar ilgileniyorum ben bu kuşla yaşını bilmeyecek kadar afedersiniz salakta değilim. Yumurta da sağlam gözüküyor

Hocam canım benim bu kuş yukarıda belirttiğim gibi 25 Aralık'ta yeme düştü hatta benim final sınavlarımın son teslim günündr 1 aylik oluyordu sinavlarimi teslim ettim sonra direkt gidip çıkarttım adım gibi eminim 4 aylık olduğuna ve baya baya çiftleşiyorlar yatağımın yanı başına koymuşum o kadar ilgileniyorum ben bu kuşla yaşını bilmeyecek kadar afedersiniz salakta değilim. Yumurta da sağlam gözüküyor
Doğrudur hocam ne diyeyim