Karadeniz Pet

Yumurta gelişmiş mi ?

Doğrudur hocam ne diyeyim
Yani ben de çok şaşırdım 4 aylık nasıl yumurtlar diye şimdiye kadar 6-7 çift besledim hiç biri 9 aylık altı yumurta yapmadı. Bu yapınca da çok şaşırdım. Etrafımdaki kuşçulara götürdüm hepsi şaşırdı bunun nedenini öğrenmek için baya uğraştım. Yaşında da 1 ay şaşırmış olsam bile 5 aylık oluyor ki şaşırma ihtimalim binde bir gözümden sakındım kendisini sabah akşam kendisi ile ilgilendim

Sayın hanımefendi, 25 Aralık 2020'de 1 ayını dolduran yeni yeme düşmüş kuş Nisan ayı itibariyle 8 aylık üstü mü olur? 25 Aralık 1 aylık, 25 Ocak 2 aylık, 25 Şubat 3 aylık, 25 Mart 4 aylık, 25 nisanda da 5 aylık olacak.
4 aylıksa tövbe tövbe, mümkün değil 4 aylık felan değil kuş.

Evet hanımefendi bende 4 aylık nasıl yumurtlar Allah Allah diye şaşırmıştım. Ama o kadar kesin ki 4 aylık olduğu sadece nüfus müdürlüğünden kimliği eksik
kuş 8 aylık zaten 4 aylık kuşun gözü zeytin gibi simsiyah olur bunun halkası bile çıkmış hemde beyaz 🤣 8 aylık veya üstü net ve kızışmış.

kuş 8 aylık zaten 4 aylık kuşun gözü zeytin gibi simsiyah olur bunun halkası bile çıkmış hemde beyaz 🤣 8 aylık veya üstü net ve kızışmış.
Hanımefendiciğim 8 aylık kesinlikle değil daha nasıl kanıtlarım bilmiyorum telefon galerimdeki fotoğraflardan bir tane atiyim tarihi ile birlikte kirptim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-07-09-47-41-464_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2021-04-07-09-47-41-464_com.google.android.apps.photos.jpg
    32.4 KB · Görüntüleme: 12
Hanımefendiciğim 8 aylık kesinlikle değil daha nasıl kanıtlarım bilmiyorum telefon galerimdeki fotoğraflardan bir tane atiyim tarihi ile birlikte kirptim
Kuş karişmış olabilir ben eminim kuş 8 aylık veya üstü zaten kızışmış. Kızışması için en az 7 aylık olmalı yumurta yapmaz küçükse.

Kuş karişmış olabilir ben eminim kuş 8 aylık veya üstü zaten kızışmış. Kızışması için en az 7 aylık olmalı yumurta yapmaz küçükse.
Hanımefendiciğim karışma ihtimali de yok yeşil olan bir aylık olduğu zaman sarı 28 günlük beyaz olan da 26 günlüktü çiftimizin ilk yavruları olduğu için günü gününe ilgilendim sürelerini tuttum hatta iki gün yanıldığım için beyaz yavruyu annesi gagalamaya başlamıştı. Ay konusunda çok hassasım özellikle de özel bir gün olduğunda

Hanımefendiciğim karışma ihtimali de yok yeşil olan bir aylık olduğu zaman sarı 28 günlük beyaz olan da 26 günlüktü çiftimizin ilk yavruları olduğu için günü gününe ilgilendim sürelerini tuttum hatta iki gün yanıldığım için beyaz yavruyu annesi gagalamaya başlamıştı. Ay konusunda çok hassasım özellikle de özel bir gün olduğunda
Bence siz abartıyorsunuz, kuş 8 aylık eminim ısrar etmeye gerek yok.

4 aylık kuş durduk yere yumurtlamaz, Allah izin verirse yumurtlar ama bu kuş kesinlikle 8 aylık kardeşim kafasında çizgi bile yok zaten en az 8 aylık olmasada 6 olabilirdi ama net 8 aylık. İnanmıyorsanız sizin sorunununuz.

4 aylık kuş durduk yere yumurtlamaz, Allah izin verirse yumurtlar ama bu kuş kesinlikle 8 aylık kardeşim kafasında çizgi bile yok zaten en az 8 aylık olmasada 6 olabilirdi ama net 8 aylık. İnanmıyorsan
Hanımefendi siz Allah'a ne kadar güveniyorsanız bende bu kuşun 4 aylık olduğuna o kadar güveniyorum kuş benimle büyüdü artık kafes bile kullanmıyordum kaç aylık kaç günlük olduğunu şaşırma ihtimalim hiç yok 4 aylık yumurtladığı için şaşırıp araştırdım zaten 8 aylık olsa niye soruyum abarttığımı düşünmüyorum siz kendi kuşunuzun yaşını bilmiyorsanız başkalarından da böyle bir şey bekleyebilirsiniz. Yaşını nasıl biliyorsanız bende öyle biliyorum 4 aylık olduğunu hadi sizi kirmiyim 1 ay şaşırmış oluyum 5 aylık olsun yine yumurtlamaz isterseniz noter huzurunda onaylatabilirim hanımefendiciğim.

4 aylık kuş durduk yere yumurtlamaz, Allah izin verirse yumurtlar ama bu kuş kesinlikle 8 aylık kardeşim kafasında çizgi bile yok zaten en az 8 aylık olmasada 6 olabilirdi ama net 8 aylık. İnanmıyorsanız sizin so
4 aylık kuş durduk yere yumurtlamaz, Allah izin verirse yumurtlar ama bu kuş kesinlikle 8 aylık kardeşim kafasında çizgi bile yok zaten en az 8 aylık olmasada 6 olabilirdi ama net 8 aylık. İnanmıyorsanız sizin sorunununuz.
Doğruluğunu bilmediğim bir şey için hiç uzun uzun konuşmalara giremem sonuçta bir şeyi bilmemek ayip değil öğrenmemek ayıp ama bu kuşun 4 aylık olduğuna o kadar eminim ki bu yüzden bu konuşmaları yapıyorum

Hanımefendi siz Allah'a ne kadar güveniyorsanız bende bu kuşun 4 aylık olduğuna o kadar güveniyorum kuş benimle büyüdü artık kafes bile kullanmıyordum kaç aylık kaç günlük olduğunu şaşırma ihtimalim hiç yok 4 aylık yumurtladığı için şaşırıp araştırdım zaten 8 aylık olsa niye soruyum abarttığımı düşünmüyorum siz kendi kuşunuzun yaşını bilmiyorsanız başkalarından da böyle bir şey bekleyebilirsiniz. Yaşını nasıl biliyorsanız bende öyle biliyorum 4 aylık olduğunu hadi sizi kirmiyim 1 ay şaşırmış oluyum 5 aylık olsun yine yumurtlamaz isterseniz noter huzurunda onaylatabilirim hanımefendiciğim.
4 aylık kuş yumurtlamaz hala 4 aylık sanıyorsanız bu sizin sorununuz.

4 aylık kuş yumurtlamaz hala 4 aylık sanıyorsanız bu sizin sorununuz.
Okuduğunu ve gördüğünü anlama probleminiz de sizin sorununuz hanımefendiciğim ben bu kanıtlarla 7 düvele kanıtlarım 4 aylık olduğunu. Yine de bana yardımcı olmaya çalışmanız çok takdire şayan bir şey çok teşekkür ederim fakat bilginiz bu konuda biraz yetersiz kalmış ben sizinle inatlaşmıyorum bakıcısı olduğum bir canlının yaşını bilmediğimi savunan sizsiniz bu şahsımı ve bilgimi aşağılamaya çalışmanız çok onur kırıcıydı. Ben bu web sitesine kaydolma amacım da bilmediğim konularda ve karşılaştığım garip durumlarda yardım almaktı.

@Mehmett" Merhaba. Bu yumurtlayan kuş kendi yavrun mu, yoksa başkasından mı aldın? Aldığın zaman çekilmiş fotoğrafı var mı hiç?
Benim yavrumdu ekte gönderdiğim fotoğraftan yaklaşık 10 gün sonra yuvadan çıkardım yeşil olan

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-07-09-47-41-464_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2021-04-07-09-47-41-464_com.google.android.apps.photos.jpg
    32.4 KB · Görüntüleme: 11
Bazen aşırı iyi bakılan, sürekli mama ve vitamin takviyesi yapılan hayvanlar erken olgunluğa erişebiliyor.
Ancak yumurtanın dolu olması ihtimali çok düşük. 3-5 gün sonra başka fotoğraflar ekleyin.
Mama ve vitamin takviyesini hiç kesmedim Levent Bey hatta akşam yemeği ve kahvaltı ederken yanıma gelip yediğim yemeklerden de yiyordu. İlginiz için teşekkür ederim ve bir soru daha sormak isterim
Yumurtanın dolu olup olmadığını nasıl anlarım belki de benim bir yanlışım vardır.

Mama ve vitamin takviyesini hiç kesmedim Levent Bey hatta akşam yemeği ve kahvaltı ederken yanıma gelip yediğim yemeklerden de yiyordu. İlginiz için teşekkür ederim ve bir soru daha sormak isterim
Yumurtanın dolu olup olmadığını nasıl anlarım belki de benim bir yanlışım vardır.
Hafta 1 gün yeterlidir mama ve vitamin. Hatta üretim olmayacaksa vitamin yerine sadece sebze meyve verilmeli.

Son olarak yumurtanın dolu olup olmadığını nasıl anlayabilirim.
Yumurtalara yatmaya başlamasından itibaren 4-5 gün sonra ışık tutulduğunda damarlanma ve kalp atışı görülmesi gerek. Ancak genelde 3. yumurtadan itibaren yatar kuşlar. Bunun göz önünde bulundurulması gerek. O çektiğin fotoğraftan bir şey anlaşılmıyor. Ben dolu olacağına ihtimal vermiyorum zaten.