Karadeniz Pet

Yumurta kırılmış

Mehmetcan34315

Yeni Üye
Herkese merhaba benim bir çift muhabbet kuşum vardı dişi ilk kuluçkasina yatacaktı dün de bir şeyleri yoktu ama bugün yuvaya baktığımda kırılmış ve yarısı yenmiş bir yumurta buldum kuşların kalsiyumu eksik değildir diye de düşünüyorum çünkü hep yumurta maması hazırlarım ayrıca kafeslerinde gaga taşı da mevcut ben erkeğin yaptığını düşünüyorum ama tam emin değilim geçen sefer aynı erkeğin ama farklı bir dişinin olduğu bir kuluckada da yumurtalar kırılıyordu sürekli de yuvalarını kontrol etmem rahatsız olduklarını da düşünmüyorum şimdi ne yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Herkese merhaba benim bir çift muhabbet kuşum vardı dişi ilk kuluçkasina yatacaktı dün de bir şeyleri yoktu ama bugün yuvaya baktığımda kırılmış ve yarısı yenmiş bir yumurta buldum kuşların kalsiyumu eksik değildir diye de düşünüyorum çünkü hep yumurta maması hazırlarım ayrıca kafeslerinde gaga taşı da mevcut ben erkeğin yaptığını düşünüyorum ama tam emin değilim geçen sefer aynı erkeğin ama farklı bir dişinin olduğu bir kuluckada da yumurtalar kırılıyordu sürekli de yuvalarını kontrol etmem rahatsız olduklarını da düşünmüyorum şimdi ne yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler
Yuvalık taban malzemesinden kaynaklanıyor olabilirmi. Yuvalığın içinde ne bulunduruyorsunuz. Yumurta biryere carpma sonucu yada yuvalıktaki hareketlilik sonucu kırılıp çatlamıs olabilir ve bu yuzden çatlak veya kırık yumurtaya yatmayıp yumurtayı yıyebilir. Yuvalıkta herhangi bir sorun yoksa erkek kusunuzdan supheleniyorsanız stresten kaynaklı olabilir.

Yuvalıkta talaş var.Bugün ikinci yumurta geldi onu kırmamış ama üstünde de tam yatmıyor.Çoğunlukla kafeste geçiriyor vaktini

2. Yumurtadan sonra genelde yatar dişi kuş. Erkek kusunuzdan suphelenmiştiniz. Erkek kuşunuzu gözlemleyin işallah bu kulucka surecinde bi sıkıntı yaşamamanızı temenni ediyorum
Yuvalıkta talaş var.Bugün ikinci yumurta geldi onu kırmamış ama üstünde de tam yatmıyor.Çoğunlukla kafeste geçiriyor vaktini

Çok sağ olun erkek de normalde iyi huyludur ama iki kere üst üste olunca şüphelendim kırık yumurtladığı için yedi herhalde tekrardan teşekkürler