Karadeniz Pet

yumurta mamasını yemiyor

Gökhan soydan

Meraklı Üye
arkadaşlar muhammet çelikten aldığım mamayı yarım yumurta beyazı tam sarısı ve çeyrek havucu rendeleyip veriyorum ama yemiyor bakıyor tadına gidiyor sizce ne yapmalıyım bir sebebi var mı

Bıkmadan azar azar da olsa vermeye devam edin. Tadını aldıkça sevecektir.

arkadaşlar muhammet çelikten aldığım mamayı yarım yumurta beyazı tam sarısı ve çeyrek havucu rendeleyip veriyorum ama yemiyor bakıyor tadına gidiyor sizce ne yapmalıyım bir sebebi var mı
Biraz sabırla zamanla yiyeceklerdir. Eğer yemezlerse üzerine biraz yem ya da darı serpebilirsin. Yemlikleri de kaldırmanı tavsiye ederim mama verirken.

valla aynı problem bendede var. geçen yazmıştım buraya kafesteki çubukları çıkarıp kafesin içine tabağa koymamı önerdiler. kuşlar duracak yer bulamayınca tabağın etrafında durup ister istemez tadına bakıp alışıyorlarmış ve öneren arkadaş 20 kuşta denediğini söyledi. bende yaklaşık bir aydır mama yapıyorum alıştıramadım. ama vazgeçmicem alışana kadar devam. bir yerde okudumda mamaya tarçın katın diyordu kokusundan hoşlanıyormuş kuşlar ben denemedim tabi ustalar daha iyi bilir. kolay gelsin.

valla aynı problem bendede var. geçen yazmıştım buraya kafesteki çubukları çıkarıp kafesin içine tabağa koymamı önerdiler. kuşlar duracak yer bulamayınca tabağın etrafında durup ister istemez tadına bakıp alışıyorlarmış ve öneren arkadaş 20 kuşta denediğini söyledi. bende yaklaşık bir aydır mama yapıyorum alıştıramadım. ama vazgeçmicem alışana kadar devam. bir yerde okudumda mamaya tarçın katın diyordu kokusundan hoşlanıyormuş kuşlar ben denemedim tabi ustalar daha iyi bilir. kolay gelsin.

hocam benim kuşlarda aşağıda olunca yemiyolar mamalığa koyucam tünek hizasında görücekleri bi yerde olucak öyle yiyolar ama çokta seviyolar.Kuştan kuşa değişiyo sanırım kimisi tarçınlı seviyo benimkilerde sevmiyo ben standart mama yapıyorum çok seviyolar (etimek-havuç-yumurta-irmik-ceviz)

benim 2 çiftim mamaya alıştı ve severek yiyorlar. tarçın katıyorum mamaya ama diğer çiftler tadına bile bakmıyor. diğer bütün yemlikleri çıkarıp aynı yem kabına yem yerine takıyorum mamayı denesinler diye ama denemiyorlar bile. saatlerce bekletiyorum sonra çıkarıp aynı yere yem koyuyorum aç oldukları için anında gelip yiyorlar yemi. mamayı denetemedim bile bazı çiftlere

benim ki gagasını değdirip(kokusunu alıyor heralde) yemiyor daha kokusundan tiksinen bir kuşa nasıl yedircem bilemiyorum

benim ki gagasını değdirip(kokusunu alıyor heralde) yemiyor daha kokusundan tiksinen bir kuşa nasıl yedircem bilemiyorum

Zamanla yer başlarda inat ediyorlar şimdi de veriyim diye dört gözle bakıyor.
Benimki de karıştırdıgim zaman yemiyor ayrı ayrı veriyim hepsini bayila bayila yiyor. Her seferinde başka birini yapıp veriyorum mecbur.
Bazı şeyleri inatla yemiyor salatalık, marul gibi.. ben de onunla beraber yiyince yiyor, onu beslicem diye kilo aldım.

Ayna yöntemi diye bir taktik Duymuştum. Mamalığın önüne mama koyduğunuz zaman bir ayna koyuyorsunuz kıskançlıktan yiyorlar muş Google da arata bilirsiniz. Ben mamanın üzerine yulaf koyarak alıştırdım sıkıntı olmadı. Ama dönem dönem değişiyor bazen dibini sıyırıyorlar bazende gagalarını değdirip gidiyorlar. Az koymak bence daha iyi çok olunca daha cabuk katılaşıyor nem azalıyor nemli kalsın diye bir tatlı kaşığı zeytin yağı ekliyorum havuç vs. Üzerine sonra hazır mamayı ekleyip karıştırıyorum

Zamanla yer başlarda inat ediyorlar şimdi de veriyim diye dört gözle bakıyor.
Benimki de karıştırdıgim zaman yemiyor ayrı ayrı veriyim hepsini bayila bayila yiyor. Her seferinde başka birini yapıp veriyorum mecbur.
Bazı şeyleri inatla yemiyor salatalık, marul gibi.. ben de onunla beraber yiyince yiyor, onu beslicem diye kilo aldım.
sahip gibi sahip :D

• Beğen
Tepkiler: Kca
Geri