Karadeniz Pet

Yumurta sıkışması yoktur değil mi?

Geceninrüyası

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşum 7 yumurta yaptı ilk kuluçkası son yumurta bu ayın 5 inde gelmişti. Kuşumda sanki şişkinlik var gibi bir bakar mısınız? Sizce normal mi? Dişi sağlıklı görünüyor ama bilgili olmadığım için sorma ihtiyacı hissettim.

Ekli dosyalar

• DBDF66D0-0C47-4804-8229-B391FAF4B94D.jpeg
    DBDF66D0-0C47-4804-8229-B391FAF4B94D.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 27
  • 7A33322C-2D61-4FC4-87CC-9A140D32F92B.jpeg
    7A33322C-2D61-4FC4-87CC-9A140D32F92B.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 27
Yani normal duruyor şimdilik kuşta eğer aşırı halsizlik baslarsa yumurta tikanmasi belirtisi birde eger rahat yuruyemiyorsa birde rahat otemiyorsa mesela erkek çağırınca dişiden duyulamayacak kadar az ses cikiyorsa sıkışma vardir meselesini sizin çözmeniz gerekir benim başıma geldi 2 3 kez hepsinde zeytinyağı ile yaglayip elinizle ittirerek dikkatli bir bicimde cikartmaniz gerekiyor eğer hiç tıkanmasın istiyorsaniz kusunuza e vitamini ile beraber yumurta mamasi verin sağlıklı günler.

Yani normal duruyor şimdilik kuşta eğer aşırı halsizlik baslarsa yumurta tikanmasi belirtisi birde eger rahat yuruyemiyorsa birde rahat otemiyorsa mesela erkek çağırınca dişiden duyulamayacak kadar az ses cikiyorsa sıkışma vardir meselesini sizin çözmeniz gerekir benim başıma geldi 2 3 kez hepsinde zeytinyağı ile yaglayip elinizle ittirerek dikkatli bir bicimde cikartmaniz gerekiyor eğer hiç tıkanmasın istiyorsaniz kusunuza e vitamini ile beraber yumurta mamasi verin sağlıklı günler.
Teşekkür ederim, söylediklerinize göre sorun yok. Kuyruk hareket ettirmesi normal mi artık yumurta gelmeyeceği halde?

Yumurta sıkışması olan kuş keyifsiz olur ayakları felçli gibi olur ve zor hareket eder bence kuşunuz normal