Karadeniz Pet

Yumurta Sıkışması

Taner yurttaş

Meraklı Üye
1699a4f1dd261cd194fdc21064739990.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Daha yeni başıma geldi,kuşumun yumurtası yan döndüğü icin doguramadı...uygulamalı bir video izleyip kusunuza yardım etmelisiniz... Sakin olun,Yumurtayı kırmamaya dikkat edin...siz sadece yardım edeceksiniz...Aşırı güç destegi hem yumurtanın kırılmasına hemde yumurtanın hızlı cıkması kuşun canının yanmasına ve çıkış bölgesine zarar gelmesine neden olabilir.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çıkarmaya çalıştım ancak sanki daha oluşmamış gibi yumurta poposu çok yumuşak, kavrayıpta itemedim

Kusunuz iyi durumda ise bekleyin.belki de kendi yumurtlar.dicem ama görüntü iyi degil...videolara dikkat ederseniz siz yumurtayı ileri dogru itmeyeceksiniz...Derisini düzgün bir şekilde göğüs tarafına dogru cekeceksiniz...içe kıvrılmış deri dısarı dogru cıkacak böylece..hayvanın yapısı böyle......Yumurtaya baskı zaten yumurtayı kırar...

Şu an yine denedim ama, hiç kendisi çabalamıyor, yani pek olmadı, ne yapsam bilemedim, bu benim göz bebeğim, bana alışkın oldundan.

Siz yapamıyor iseniz yapabilecek birine götürün...İyi bir üreticiye gidin rica edin yapsın...

Bende kuşcuya gideceğim, üretimhaneside olan, ancak yarın gidebilcem, bi ihtimal atar yumurtayı

Yine üretim yapan birinden aldığım tavsiye, yumurta sıkışması olan dişi kuşu, yumurtlatıp üretimde durdurmayıp, ayırmam gerekiyormuş, sizler ne yapıyorsunuz böyle durumşarda

Yine üretim yapan birinden aldığım tavsiye, yumurta sıkışması olan dişi kuşu, yumurtlatıp üretimde durdurmayıp, ayırmam gerekiyormuş, sizler ne yapıyorsunuz böyle durumşarda

Her yumurta sıkıscak diye birsey yok benım kusum ikinci yumurtasını kendi yaptı

Veternerden geliyorum, yumurta içinde ters dönmüş, mecburen çıkardı bana bir vitamin verdi ve eneocure ile karıstırarak kullanmamı söyledi, resimdede görülüyor herhangi alkolle vb ile o kısma pansuman yapmalımıyım, şimdi çok canı yansından durgunlaştı ve gözlerini kısıyor korkuyorum açıkcası
ec0a27b815259e853b87dbffcd4aef53.jpg

kanama,açık yara vs yoksa pansuman yapmanıza gerek yok...ilaçları kullanın sadece...Canı yandıgı icin normaldir 1 2 güne düzelir.

Teşekkür ederim,
Şimdi popo kısmı tarhiş olduğundan dışkısı popo üstüne doğru bulaşıyor, bugün alkol ile temizlemeye çalıştım ama çok fazla çıkmadı sizce sürekli temizlemeli miyim dışkı olduğunda

Temizleyebilirsiniz zararı olmaz.Ama alkol ile degil. hafif sıcak ıslak bezle yapın...Alkol uygun bir temizleyici degil canlılar için.

ff09457913b3124f88b0b54e8e5644dd.jpg

Şu an kızımın altı biraz daha şişik ve sanırım pislik yapıştığı için veya zorlandından sertleşmiş popo üstüne doğru, sizce baticon vb uygulamalımıyım?

uygulamayım dedim ya,baticon daha da sert leştirir üstelik...Açık yara yoksa hiçbirşey yapmayın.Kus travma gecirdi zamanla kendi kendine düzelecek.

Maalesef,
Canımın parçası, 2 buçuk yıldır tek arkadaşım dostum, boncuğum daha faLa dayanamadı demin öldü. . .

Çok üzgünüm demekki bayağı zorlandı :(