Karadeniz Pet

Yumurta Sıkışması olabilirmi ?

Oe2696

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar merhaba, yumurta 17 18 saat kadar gecikti net belli yumurta olduğu, Tunekte falan durabiliyor nezaman müdahale etmek gerekir. Yani 2. Yumurtanin dün akşam 22.30 gibi gelmesi gerekiyordu.

Arkadaşlar merhaba, yumurta 17 18 saat kadar gecikti net belli yumurta olduğu, Tunekte falan durabiliyor nezaman müdahale etmek gerekir. Yani 2. Yumurtanin dün akşam 22.30 gibi gelmesi gerekiyordu.
Az önce inip yem yiyip suda içti

Hocam normalde tam 48 saat arayla yapardı yumurtayı tam şimdi üstünden 67 saat geçti 3. Yumurta gelmedi.

Kafeste kalamar kemiği bulunsun, kuşun anüs kısmına kulak çubuğu yardımı ile hafif masaj yaparak çok az miktarda zeytinyağı sürebilirsiniz.
Kalamar kemiği var kafeste herzaman. Dişi ele çok alışık değil ıssırıyor yakalamak istemiyorum. Kaç saat geçerse sıkıntı olur acaba ?

Tamam teşekkür ederim takip edicem.

Kalamar kemiği yoksa yumurta kabuğu fırınlamasi yapabilirsin kalsiyum oranı cok var kabukta da
Var kalamar kemiği alçı gaga taşı çok fazla olmasa da her gün tüketiyor ikisinden de ilk kuluckada sorunsuz 5 yumurta yaptı biri 2 saat geçilmişti sadece. Şimdi neredeyse 24 saat gecikti 3. Yumurta ama kuşun hareketleri normal

Saat ile değil kuşun durumuna göre yol izlersiniz yumurta sıkıştı ise kuş rahatsızlık hisseder anüs kısmındaki tüyleri yolmaya sürekli orayı kaşımaya başlar, kafes tabanına inip ıkınma, uzanıp kanat açma, dışkı yapma isteği gelir lakin yapamayabilir özetle kuşta anormal durumlar görülmeye başlar zaten.
Tam bir gün gecikmeyle geldi yumurta, 3 gün arası olabiliyormus demek ki 2 yumurtanın

Olur öyle normaldir 🙂
Hocam size son bişey daha sorucam, benim 3 yaşında erkek kuşuma almıştım ben eş direk anlaştılar daha ilk ay 5 yumurta hepsi boş çünkü erkek üstüne çıkıyor ama ne yapacağımı bilemiyor kanadını açmıyor açıkçası, sonra yuvayı aldım 1 hafta sonra geri taktım dişi hemen yine yumurtlamaya başladı şuan yani ama erkek hala beceremiyor sizce bundan sonra yuvayı ne kadar alayım kuşları ayıralım mi ve sizce böyle bı erkeğin çiftleşmeyi öğrenme ihtimali varmı şimdiden teşekkür ederim

Hocam size son bişey daha sorucam, benim 3 yaşında erkek kuşuma almıştım ben eş direk anlaştılar daha ilk ay 5 yumurta hepsi boş çünkü erkek üstüne çıkıyor ama ne yapacağımı bilemiyor kanadını açmıyor açıkçası, sonra yuvayı aldım 1 hafta sonra geri taktım dişi hemen yine yumurtlamaya başladı şuan yani ama erkek hala beceremiyor sizce bundan sonra yuvayı ne kadar alayım kuşları ayıralım mi ve sizce böyle bı erkeğin çiftleşmeyi öğrenme ihtimali varmı şimdiden teşekkür ederim
Zamanla öğrenir diye düşünüyorum çiftleşmeye devam etsinler elbet öğrenirler birgün

Tamam teşekkür ederim. Dişi kuş çok yorulur böyle dediler tereddüt ettim ama yuva olmayınca dişi çiftleşmeye yanaşmıyor zaten. Erkek öğrenemez yani