Karadeniz Pet

Yumurta varken talaş koydum bir şey olur mu?

Chanshennie

Yeni Üye
Merhaba benim çift muhabbet kuşum var bu gün ikinci yumurtasını yumurtladı dünde ilkini yumurtlamıştı. İkinci yumurtasını kontrol ederken çok hafif nokta kadar çatlak gördüm çok küçük ama. Yuvada da talaş yok tüm talaşları atmıştı dişi ben de çatlağı görünce çok korktum çok az talaş koydum böyle bir çintik. Acaba dişi yumurtalara bir şey yapar mı? Yuvadan atma kuluçkaya yatmama falan? dişinin karakterini de pek bilmiyorum 3 yaşında üç dört ay önce sahiplenmiştim. Dışar çıkınca yumurtalarını numaralandırdım falan hiç sorun yaşamadım o konuda. Acaba talaşları çıkarmalı mıyım? Bir de sabahları kuluçkada geceleri tünekte uyuyor acaba üçüncü dördüncü yumurtadan sonra mı tam kuluçkaya yatar? Yardım ederseniz çok sevinirim.

Merhaba, keşke koymadan önce sorsaydın bu soruyu. Artık olmuş bitmiş elleme daha. Yumurta varken 1 tatlı kaşığı kadar talaş ilave edilebilir.

Benim eklediğim de o kadar sayılır. Bir şey olur mu? hala çıkarma şansım var çünkü yuvaya geceleri girmiyor çıkarmalı mıyım yoksa ellemiyim mi dediğiniz gibi. Bir de geceleri yatmaması normal mi şu an da iki yumurta var yumurtalar arttıkça mı tam kuluçkaya yatar? Çok fazla panik yaptım

A7F5F910-FC0B-4AFE-A14C-B1BA9C3952A4.jpeg
Şu an evde değilim elimde talaşsız fotoğrafı var eve gidince yenisini çekebilirim

image.jpg
Şimdi baktım talaşların birazını atmış geceleri yatmadığı için yatar mı yatmaz mı bilmiyorum ama yumurtaları çevirmiş. sabah bakıcam artık. Bir de yumurtada çok hafif çatlak vardı acaba yavru olur mu ondan