Karadeniz Pet

Yumurta varmı ?

Engin Turul

Yeni Üye
Herkese merhabalar disi kusum son 1 aydır yuvayla ilgileniyordu ancak son zamanlarda yani son 2 haftadır nerdeyse yuvadan çıkmıyor tüy falan dökmüş yuvaya yüceliğin kenarlarını kemirip folluga yerleştirmiş talaşları yaymış yuvaya kkuyruguda düşük 4 gündür falan sürekli titremede var kuyrukta bi kaç kez erkek çiftleşmeyi denedi ama daha kanat açama dan üzerinden indi belki ben görmeden çiftleşme olmuş olabilir bilemiyorum sizce yumurta varmıdır ?

Anlattıklarınıza göre muhtemelen yumurtlayacak erkek kuşunuz hareket ediyor mu ? Odada uçuyor mu ? Kilosu nasıl yağlı mı ideal mi ? Eğer yağlıysa yumurtayı dölleyemeyebilir. Hareket etmelerine izin verirseniz daha formda olurlar. Bide kuşlara vitamin ve Probiotic takviyesi yapın. gerisini de onlara bırakın. :) Özellikle de E vitamini ve Selenyum

Herkese merhabalar disi kusum son 1 aydır yuvayla ilgileniyordu ancak son zamanlarda yani son 2 haftadır nerdeyse yuvadan çıkmıyor tüy falan dökmüş yuvaya yüceliğin kenarlarını kemirip folluga yerleştirmiş talaşları yaymış yuvaya kkuyruguda düşük 4 gündür falan sürekli titremede var kuyrukta bi kaç kez erkek çiftleşmeyi denedi ama daha kanat açama dan üzerinden indi belki ben görmeden çiftleşme olmuş olabilir bilemiyorum sizce yumurta varmıdır ?
Yumurta olmasada yumurta gelmesi yakin demektir ciftlesmeye calismalari guzel tam ciftlesme olursa yumurtalar dolu olur onuda zamanla deneme ile tam gerceklestirirler hayirli olsun simdiden

Erkeğin kondisyonu iyi tek sıkıntı dişi daha baskın kafeste bi kaç denemeden sonra dişi gagaliyo erkeği

Örtü begenmemekten kastın nedir acaba? dişinin ceresi kahverengi değil yani tam kızışmış değil ama yuvayla çok ilgili tüm gün yuvada ve sürekli tıkır tıkır biseyler yapiyo erkekte dişi yuvadan çıktığı gibi kur yapıp ayak atiyo ama dişi agresif biraz hatta bir kaç kez erkeğin denemesinden sonra kendi tunege yatar gibi yaptı ama bu kezde erkek bisey yapmadı ☺

Yukseklik isik ses gurultu rahatsiz olabilecegi kisaca hersey

Yuksekligin yeterli olmamasi bu arada bunu aciklayayim yanlis anlasilmasin bel ustu yuksekligi olmasi lazim en az

Peki ceresi kahverengi olmamış mavi beyaz olan yani tam kızışmamış dişiden yumurta alınabilir mi yoksa tam kızışmadan yumurtlamazmi