Karadeniz Pet

Yumurtadan en son cikan yavru???

Limon44

Meraklı Üye
Merhaba 6 tane yavrum var en büyüğü 13 günlük en küçüğü ise dün çıktı yumurtadan. Diger yavrular büyük oldugundan onlarin altinda kaliyor ve en son baktigimda kursagi boştu. Altlarindan ciksa dahi anne baba büyükleri besliyor genelde.. Birde bu aralar anne baba yuvalikta birbirlerinin agzina yem kusuyorlar yavrulari beslemektense. Ölecek diye de korkuyorum ne yapmam lazim yardimci olursaniz sevinirim

dişi kuş yuvalıktan fazla çıkmadığı için erkek kuş dişiyi besliyordur. dişi kuş erkek kuştan aldığı yemi yavrulara kusar. bir problem olacağını sanmıyorum. ama yinede takipte olmakta fayda var.

Son yumurta ciktiktan sonra disi daha sik ciknaya basladi yuvaliktan. Yavrula r altina sığmıyor artık birde. Disi de erkege yem kusuyor. Agizdan agiza götürüp getiriyorlar. Umarim en küçük bebegim ölmez..

takipte alın. gerekirse elle besleyin yada yavrusu daha az olan bakıcı bir çiftin yuvasına koyun.

Baska ciftim yok maalesef evde 2 kusa bakiyorum amatör olarak. Nasil besliycem onuda bilemiyorum..

dişi kuşun yavrusunu besleyeceğini düşünüyorum beslemezse eğer internetten araştırın elle nasıl besleyeceğinizi.

Maalesef bu sabah son cikan yavru ölmüş. 5 yavrunun altindaydi cikarip kenara atmislar. Kurdanla beslemeye calistim ama agzini hic acmadi ya da ben beceremedim. Anne baba neden beslemedi anlamadim. 3 gün once dogan yavruyu beslediler ama onu beslemediler.. Cok üzüldüm

Geçmiş olsun üzüldüm inşaallah kalanlar sağlıklı bir şekilde yuvadan çıkarlar

geçmiş olsun. diğerleri sağlıkla büyür inş.