Karadeniz Pet

Yumurtadan yavru çıkmadı

Rukiye Kalyoncu

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,dişi kuşumun şu an yuvalıkta 4 tane yumurtası var ilk yumurta 22 Nisan da gelmesne ragmen dün 18.gün olup yumurtadan çıkması gerekmesine rağmen yumurtadan halen daha yavru çıkmadı bugün 19.gün ve yumurta boş mu acaba diye kontrol edeyim dedim ve baktığımda yumurtanın dolu olduğunu gördüm ayrıca bu normal mi bilmiyorum ama yumurtadan cik diye sesler geliyordu.(Belki de yanlış duymuş olabilirim ama bence doğru duydum yani bu normal bir şey ise :D :D :confused: )Sizce bu normal mi? Normalde dün yumurtadan çıkmış olması gerekiyordu ama bazen 21.güne kadar uzayabildiğini duydum sürenin.Şimdilik yapabileceğim bir şey var mı yoksa bir kaç gün daha beklemelimiyim? Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

Rukiye yumurtaları elleme sakın. Ölmediyse yavru içinde birkaç güne çıkacaklar.
Genelde 3. yumurtadan itibaren yatarlar. 3. yumurtanın geliş tarihi Muhtemelen 26 Nisan. 18-19 gün ekle üzerine. Henüz 14 gün olmuş.

Yok yumurtalara ellemedim :) Geçen seferki olaydan sonra aklım başıma geldi :rolleyes: Yuvalıktan flaşla baktım ki ona bile kızdı bizim dişi kuş :( Neyse artık , o zaman daha 4 gün daha var :eek: Çok teşekkür ederim :) :)

Cik diye ses geliyorsa yarın yavru çıkar karismayin siz maşallah

Geri