Karadeniz Pet

Yumurtalı çift aldım

Çağrı

Yeni Üye
Selamın aleyküm 4 tane yumurtalı çift aldım yumurtalı alma sebebim kuşcu ile sorun oldu hemen aldım 2gün önce aldım kuşlarımı ötmeye başladılar hemen dişi yumurtalara yatıyo bazen erkek yatıyo erkek besliyo şuan 14 günlük yumurta olcak şuan herşey iyi yumurtadan çıktıktan sonra da sorun olmaz İNŞALLAH güveniyorum kuşlarıma kafeste kalamar kemiği ni gaga taşı nı mineral blok vitaminli suyunu verdim rahatsızda etmiyorum dün akşam temizlik yaptım kafesin oda gün boyu boş benim odamdalar sabah gidip akşam geliyorum
lE8Vll.jpg

oEa1vo.jpg

Merhaba vitamin vs vermeyin şimdi diğerleri yeterli.Erkek kuş yumurtaya yatmaz bilginize. Fotoğraf falan çekmeyin rahatsız olabilrler zaten yer değişikliği olmuş ekstra strese girerler. ALtlarını değiştirirken duvardan indirip temizlemeyin mümkünse yerinde temizleyin. Bu yumurtalardan yavru çıkmazsa fazla üzülmeyin yer değişikiğinde bunlar normaldir. Umarın yavrular çıkar. Yavrular çıkarsa yavrulara bakarlar büyük ihtimalle. Ama vitamin vermeyin tekrar söylüyorum yavrular çıktıktan sonra erkek kızgınlaşılarsa yavrularla ilgilenmeyebilirler.

Sağ salim yumurtadan çıkıp yeme düşerler İnşallah. Bereketli olsun.

Merhaba vitamin vs vermeyin şimdi diğerleri yeterli.Erkek kuş yumurtaya yatmaz bilginize. Fotoğraf falan çekmeyin rahatsız olabilrler zaten yer değişikliği olmuş ekstra strese girerler. ALtlarını değiştirirken duvardan indirip temizlemeyin mümkünse yerinde temizleyin. Bu yumurtalardan yavru çıkmazsa fazla üzülmeyin yer değişikiğinde bunlar normaldir. Umarın yavrular çıkar. Yavrular çıkarsa yavrulara bakarlar büyük ihtimalle. Ama vitamin vermeyin tekrar söylüyorum yavrular çıktıktan sonra erkek kızgınlaşılarsa yavrularla ilgilenmeyebilirler.
Temizlerken altını çıkardım sadece yumurta maması vermelimiyim

Temizlerken altını çıkardım sadece yumurta maması vermelimiyim
yumurta maması yavrular çıkana kadar haftada 2 kere verebilirsin. yavrular çıktıktan sonra 3 yavru olana kadar 2 günde bir 3 yavru ve üstü olduğunda her gün verebilirsin

Ne kadara aldığınızı merak ettim.
Benzeri bir arayış içerisinde olduğumdan ötürü.

Hayirli olsun rahatsiz edilmedigi surece yumurtalara yatacak gibi masalllah

Arkadaşlar kuş geçen ayın 24 Eylül de yumurtlamış ne zaman çıkar

Sen yumurta alamadınmı kuşlarından. Çiftleşme falan olmadımı