Karadeniz Pet

Yumurtalı çift kuş satın alımı hakkında

RumpheLstiLskin

Meraklı Üye
İstanbul içi yumurtalı çift kuş satın alsam yeni yerlerinde dişi yumurtaya yatmayı bırakır mı ?

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O kuştan kuşa değişir benim başıma 2 kere böyle bir olay geldi ilkinde yumurtalı şekilde aldım kuşu kışın kafesi sarıp elimde sallaya sallaya eve gittim eve geldiğimde dişi kuş hala yatmaya devam etti ve yavruları çıkartıp büyüttü,o çiftim çok güzel bakıcıydı hiçbir kuluçkasında sorun olmuyordu.
Diğer olay ise ; mecburi olarak yumurtalı çift almak zorunda kalmıştım kuşları arabayla gidip aldık eve getirdiğimde yumurtalara yatmadı ve kırıp attı.
Bu olaylardan sonra hep yavrulu çift aldım ve hiçbirinde sorun yaşamadım(insanlara güvenemiyorsun para için daha önce yavru aldık diyen çok insan var) size tavsiyem ya güvenilir bildiğiniz yerden daha önce yavru alınmış çift alın yada yavrulu çift alın. Yumurtalı çift işi çok sıkıntılı yavrulu çiftte hem risk daha az hemde sorun olsa bile yavruları elle besleyerek kurtarma şansın var.

Bende 1 defa yumurtalı çift aldim. Yatmadı strese girdi. 1-1.5 ay geçti bugün yeni yumurtladi. Kuştan kuşa değişiyor EyüpCan ustaya katılıyorum.

Direk çift alacam bu sefer yumurtlamaları falan sıkıntı olur belki de eş olmayan kuşları kakalarlar diye cekiniyorum ama üretim sürecini de yaşamayı çok istiyorum.

Direk çift alacam bu sefer yumurtlamaları falan sıkıntı olur belki de eş olmayan kuşları kakalarlar diye cekiniyorum ama üretim sürecini de yaşamayı çok istiyorum.

Güvenilir satıcı bulabilirseniz yumurtalı daha mantıklı. Kalksada yumurtadan uzun süre beklemenize gerek kalmaz. Ama bazı yeni çiftler yerlerini begenirse ve sağlıkları da iyiyse 20-30 gunede yumurtlama ihtimali de var. Bilginiz olsun. Herşey nasip.

Hocam o zaman yavrulu çift almanızı öneririm yumurtalı çift işi riskli iş.