Karadeniz Pet

Yumurtalı dul kalan dişi yumurtlamıyor

Toprak Akalın

Yeni Üye
Merhabalar. Yaklaşık bir saat önce eşinin defin işlerini hallettiğim muhabbet kuşum baya uzun süredir yumurtalı. Yumurtalı dediğim arka tarafında yumurtadan dolayı ortaya çıkan yamulma var. Önce yuvaya girdiler yaklaşık 2 3 hafta kaldılar baktılar yumurta yok çıktılar. Ben de tekrar girip kendilerini paralamasınlar diye yuvayı söktüm. Bu gün eşi hakkın rahmetine kavuştu ama dişide hala o yumurta şişliği bulunuyor. İçinde yumurta mı var yoksa çok yumurtlamakta hayvanın omurgası mı yamuldu yoksa yumurta mı sıkıştı bilemedim. Bilen biri yarıdm ederse sevinirim dişi kuşuma dikkatsizliğimden ötürü bir şey olursa çok üzülürüm.

Poposunun az üst tarafını,karın bölgesine yakın olan tarafı parmagınızla yoklayın yumurta varsa hissedersiniz...birde bakın hamilelik belirtileri var mı,kuyruk atması vs..

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşun resmini yükleyin bakalım. Eğer yumurta yeni oluşmaya başlamışsa dişi yumurtlamadan içinde eritebilir.

Vp6c9N.jpg
Vp6isq.jpg

Kuyruk atması var da uzun süredir var.

Popo bölgesindeki ıslaklık az önce veterinere götürdüğümde sürülen ultrason sıvısı. Normalde öyle bir şey yok.