Karadeniz Pet

Yumurtaların boş çıkması

Cagri68

Meraklı Üye
Muhabbet kuşum 6 tane yumurtaya kuluçkaya yatmıştı. 1 hafta kadar evde değildim annemlerede kafesi fazla kurcalamayın dedim. 3 haftası dolduktan sonra yumurtaları kırıp dışarı atmışlar hatta kabukları yemişler 1 tane parça buldum yumurta sarısıyla duruyor embriyo oluşmamış demekki... Bu çift sürekli böyle 5 6 yumurta yapıyor ve hep boş çıkıyor.. Yavru oluşmaması ve boş çıkması neden olabilir erkekte mi sorun dişide mi? Kafeste kum, mürekkep balığı kemiği ve kapalı paket yem vitaminli su herşeyi full...

Valla hocam 1 2 senedir böyleler izmirde hep aynı yerde sabit duruyorlar annem tek başına ilgileniyor rahatsız edici bir şey de yok herşeyleride tam. Şimdide yaz tatili köye geldiler 2 aydır burdalar yine kuluçka yaptılar ama sonuç yine aynı erkek yumurtayı mı döllemiyor acaba ?

Valla hocam 1 2 senedir böyleler izmirde hep aynı yerde sabit duruyorlar annem tek başına ilgileniyor rahatsız edici bir şey de yok herşeyleride tam. Şimdide yaz tatili köye geldiler 2 aydır burdalar yine kuluçka yaptılar ama sonuç yine aynı erkek yumurtayı mı döllemiyor acaba ?
Olabilir. Siz yine de sabırla bekleyin derim.

Atılım hoşgeldin geri mi döndün.. Bu arada kuşlardan erkek olan kısırdır tohumlama yapamıyordur çiftleşme oluyorsa şayet. Ya da erkeğiniz yaşlıdır
Bu çift 4 yaşına girdi. Senede 2 3 yavru canlı büyütüyorlar toplam canlı çıkan yavrularda 10u bulmuştur ama geneli boş çıkıyor