Karadeniz Pet

Yumurtalar Boş Büyük Dışkı

Pamuk0606

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese iyi üretimler . Dişi kuşum 16-17 gün oldu ilk yumurtasını bırakmıştı şuan 5 yumurtası var .Yumurtaları kontrol ettiğimde hepsinin boş olduğunu gördüm ve bugün 4 tanesini aldım altından yarin veya diğer gün de 5. Yi alıcam dişi kuş problem yapmasın diye . Bugün de dişinin baya büyük dışkı yaptığını fark ettim acaba yeniden yumurta gelmeyen eder mi , erkek baya kızgın çiftleşmelerini görmedim farklı odada bakıyorum . Teşekkürler

Arkadaşlar herkese iyi üretimler . Dişi kuşum 16-17 gün oldu ilk yumurtasını bırakmıştı şuan 5 yumurtası var .Yumurtaları kontrol ettiğimde hepsinin boş olduğunu gördüm ve bugün 4 tanesini aldım altından yarin veya diğer gün de 5. Yi alıcam dişi kuş problem yapmasın diye . Bugün de dişinin baya büyük dışkı yaptığını fark ettim acaba yeniden yumurta gelmeyen eder mi , erkek baya kızgın çiftleşmelerini görmedim farklı odada bakıyorum . Teşekkürler
Kuşunuz yumurta üzerinde yattığından dışkısını büyük şekilde yapabilir. Yumurta olup olmadığını tünek üstünde duruşundan, popo kısmındaki şişkinlikten yada bekleyip görerek anlayabilirsiniz. Büyük dışkı yapması şuan için yumurta üstünde yattığından kesin bir yumurta habercisi değildir.

Forumu kullanmayı unutmuşum düzenleyeyim derken cevapladım yeniden :)

Kuşunuz yumurta üzerinde yattığından dışkısını büyük şekilde yapabilir. Yumurta olup olmadığını tünek üstünde duruşundan yada bekleyip görerek anlayabilirsiniz. Büyük dışkı yapması şuan için yumurta üstünde yattığından kesin bir yumurta habercisi değildir.

Kuşun duruşundan hani belin kırılması şişlik vs falan göremedim dediğiniz gibi devamı gelmeyebilir yarın son boş yumurtayı altından almam mantıklı mıdır

Kuşun duruşundan hani belin kırılması şişlik vs falan göremedim dediğiniz gibi devamı gelmeyebilir yarın son boş yumurtayı altından almam mantıklı mıdır
Boş olduğuna eminseniz almanızda sıkıntı yoktur kuş için iyi bir şey yapmış, boş yumurtalara yatmaktan kurtarmış olursunuz. Yeni yumurtalara daha çabuk hazırlık yapar.

Boş olduğuna eminseniz almanızda sıkıntı yoktur kuş için iyi bir şey yapmış, boş yumurtalara yatmaktan kurtarmış olursunuz. Yeni yumurtalara daha çabuk hazırlık yapar.
Yumurtaların hepsi boş net olarak belli oluyor , ben hani bir anda almayayım dişi küsüp bir daha yuvaya girmez diye çekindim