Karadeniz Pet

Yumurtalar boş mu ?

MuayThai159

Paylaşımcı Üye
Beyler 8 gün önce ilk yumurtayı aldım 6 gün önce 2 . yumurtayı verdi ve kuluçkaya yattı dün de 4. yumurta yı verdi kusumuz ama ilk 2 yumurtaya bakıyorum sarı üstlerde beyazlık var ve gri çizgiler gördüm yukarıdan aşşağı doğru acaba daha tam oluşmadımı grii çizgiler ne anlama geliyor ?

Çok rahatsız etmeyin. Eğer çok merak ediyorsanız bir fener alın yumurtaya tutun eğer damarlanma varsa doludur. Boşmsa zaten içinde sarı sıvı döer durur. Ama boş diye atmayın yeni yumurtalar hemen dolmaz daha dünde yumurtlamış çünkü. Dışardan bakınca anlayan insan profesyonelliği aşmıştır. Bu şekilde anlayamazsınız

telefonun fenerine tuttum sarılık ve beyazlık var 5 gün oldu sadece ilk yumurtalarda grii çizgiler belli oluyor ışık tutunca

Gri çizgi değil kırmızı damarlanma olması lazım. 6 günde yumurtanın doluluğu belli olur diye duymuştum

Çıkan bir yumurtaya 6 gün sonra bakmalısınız. 3-4 günde anlaşılmaz. 6.günde damarlanma ve kalp atışını görürsünüz. yoksa boştur.

Valla kardeşim moralim bozuldu 5. yumurtayı verdi 2 gün önce ilk yumurtayı ayın 7 sinde verdi ama damar felan göremiyorum belki son verdiği 2 yumurta doludur inşallah

Benim kuşları kontrol ettiğimde 4 yumurtanın 3ü doluydu dolular kırmızı gözüküyordu.Sonradan boş yumurtada da damarlanma gördüm.Şimdi 2 tanesi çıktı.Diğerlerini bekliyorum.Siz yinede atmayın yumurtaları

Valla hocam kuşlarda sarılık var ama ilk güne göre artmış renkleri bide pembemsi sanki yumurta kabuğu yani 11 gün oldu belki diğer yumurtalar doludur 5 yumurta aldım inşallah güzel bir erkek kuş alırımda yavru iken ayırmayı düşünüyorum kendime

Son yumurtadan 6 gün sonra hepsini kontrol edin en sağlam yöntem budur. Diğer şekilde yanılabilirsiniz. Boş diye yumurtayı almayın altından. Çünkü ilk 2-3 yumurtaya yatmayabiliyorlar.

evet 2. yumurtada yaptı yumurtalar 3 gün ara ile geldi 2. si 4 . günde geldi bekliyorum 1 yumurtada içe göçmüş çok az çatlak gibi küçük çizgi var ama yumurtada hasar yok sorun yaratır mı ?

Geri