Karadeniz Pet

Yumurtalar dolu mu boş mu? (Video)

ilk yumurta 23 şubatta olmuştu. 3 üncü yumurtadan itibaren sürekli üzerlerinde yatmaya başladı. az önce çektiğim resmi yukluyorum. 2 yumurta beyazi diğer 4 ü biraz daha mat.ilk olan yumurtalar mat olanlar. dolu boş durumu nedir sizce?
20170313_002052.jpg

Bu sekilde anlasilamaz. Bir fener yardimiyla bakin. Youtube da yardimci videolar var

Yumurta mat ise çıkıma yakındır derler ama belli de olmuyor. Flash kontrolü yapabilirsiniz bir iki Defadan bir şey olmaz :)

Anne rahat bıraksa ulaşacağım yumurtalara ama malesef. yuvalıktaan çıktığında biraz yaklaşsam kafese hemen yuvalığa giriyor.elimi yaklaştırsam feci ısırıyor ki böyle bi psikopat ısırma şekli yok. rahatsız etmeme çabasındayım açıkçası. inşallah doludur

Zaten rahatsız etmeye gerek yok. Boşuna stres olmasınlar

malesef dişi kuşum kuluçkaya yatmayı bıraktı. yumurtalara baktım.hepsi boş çıktı. ilk kuluçka boş geçti.inşallah ikinci dolu olur. genelde kuşların ilk kuluçkası boş olur derler. moral bozmamak için bununla avunuyorum

Sağlık olsun ikinci kuluçka daha verimli geçecektir elbet.
Bu aşamaya gelmekte bir şey.

Kuşlara Probiyotik + Selenyum içeren bir multi vitamin takviyesi yapın. İkinci kuluçka dolu çıkacaktır yüksek ihtimalle.

Kuşlara Probiyotik + Selenyum içeren bir multi vitamin takviyesi yapın. İkinci kuluçka dolu çıkacaktır yüksek ihtimalle.

sayın Selçuk Bey, acaba bu dediğinizi içeren bir link verebilirmisiniz? çünkü malesef bıraz baktım nete ama tam sağlıklı bir bilgi sahibi olamadım. yada neyi nereden temin edeceğimi ve nasıl hazırlayacağımıda anlatırsanız size çok minnettar olurum

Sağlık olsun ikinci kuluçka daha verimli geçecektir elbet.
Bu aşamaya gelmekte bir şey.

inşallah Sayın Kamen, erkekten çekiniyorum.çok sessiz ve hareketsiz. hazır eş tuttu ama acaba eş değiştirme yoluna gitssemmi diye düşünüyorum.dişi gayet hareketli ve kur halinde, ama erkekte ötme dahi yok, hareket dahi etmiyor

sayın Selçuk Bey, acaba bu dediğinizi içeren bir link verebilirmisiniz? çünkü malesef bıraz baktım nete ama tam sağlıklı bir bilgi sahibi olamadım. yada neyi nereden temin edeceğimi ve nasıl hazırlayacağımıda anlatırsanız size çok minnettar olurum
Probiyotik olarak Di-a-zyme 256 alabilirsiniz. Dost pet , mybest pet , akyol kardeşler vs bir çok yerde bulabilirsiniz. aynı sitelerde multivitaminleri inceleyin selenyum içeren herhangi birini alabilirsiniz. Veya Tracon Premium isimli vitamini tavsiye ederim güzel bir üründür. hem probiyotik hem multi vitamin içerir. Sitede bir arkadaş temin ediyordu.http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/trocan-premium-multivitamin-incelemesi.55674/#post-527222 bu linkten telefonuna ulaşabilirsiniz.

Benim çiftte yumurta yaptı 2 tane 10 günlükken yumurtaları telefonun ışığıyla kontrol ettim damarlanmalar vardı ona göre baksaydınız belki dolu olan yumurtayı attınız