Karadeniz Pet

Yumurtalar dolu mu boş mu? (Video)

hayta

Meraklı Üye

çektiğim video bu. tekrar jumbo muhabbet kuşumu rahatsız etmemek için resim çekemiyorum. yaptığım bu yumurta dolu mu boş mu faaliyetinden dolayı yumurtalar bozulmuş mudur? veya yumurtalar dolu mu acaba?

Yok mu hiç anlayan tecrübeli bir üstad veya yorumcu ??

Hepsi boş gibi duruyor flash ışığından dolayı da öyle gözükebilir içinde damarlanma gördünüz mü siz ?

Yumurtalar kaç günlük ? 5-6 gün geçmeden tam olarak anlamanız zor dolu olup olmadığını

eğer içinde damarlanma varsa doludur. ama yumurtanın 6. günü geçtikten sonra net olarak anlarsınız.

Flaş ışığı o kadar çok ki hiçbirşey görünmüyor . Bence bu videodan bakipta kimse bi tahminde bulunamaz .

eğer içinde damarlanma varsa doludur. ama yumurtanın 6. günü geçtikten sonra net olarak anlarsınız.

ınsallah doludur ama bır kez bıle cıftlestıklerıne şahıt olamadığımız ıcın kızgınlık yumurtası oldugunu dusunuyoruz

ınsallah doludur ama bır kez bıle cıftlestıklerıne şahıt olamadığımız ıcın kızgınlık yumurtası oldugunu dusunuyoruz
Benimde kusum 7 yumurta yapmıştı 20 gun üzerine yattı ama maalesef çiftleşme görmediğim için yumurtalar boş çıktı

Benimde kusum 7 yumurta yapmıştı 20 gun üzerine yattı ama maalesef çiftleşme görmediğim için yumurtalar boş çıktı

evimizde de aynı görüş hakim şuan sayın tarump. dişi hala yatıyor sürekli uzerlerınden hiç kalkmadan

fakat asıl merak ettiğim sorulardan biri de şu. acaba o yumurtaları yuvalıktan elime alıp ışıkta bakma ve tekrar yerine koyma sürecinde yumurtalar bozulmuş mudur? yani boyle yapılınca dolu çıkacak yumurtanın bile içi bozulup boşa mı donuyor? Şuan anne yatıyor gayet guzel, yuvaluğa gırmemezlıkte yok, yumurtalarını kırma durumu da? yumurtalar bozulmuşmudur?

fakat asıl merak ettiğim sorulardan biri de şu. acaba o yumurtaları yuvalıktan elime alıp ışıkta bakma ve tekrar yerine koyma sürecinde yumurtalar bozulmuş mudur? yani boyle yapılınca dolu çıkacak yumurtanın bile içi bozulup boşa mı donuyor? Şuan anne yatıyor gayet guzel, yuvaluğa gırmemezlıkte yok, yumurtalarını kırma durumu da? yumurtalar bozulmuşmudur?
Eğer çok onaylanıp yumurtaları sogutmadiysaniz ışık yumurtayı bozmaz siz yinede bekleyip günü dolduktan sonra müdahale edin derim

Eğer çok onaylanıp yumurtaları sogutmadiysaniz ışık yumurtayı bozmaz siz yinede bekleyip günü dolduktan sonra müdahale edin derim

sanmıyorum, en fazla 3 dk sürmüştür. sonra yerlerin koydum tekrardan. tek şüphem, uzun süredir kuş üretimi yapan bir tanıdığımın """yumurtaya ışık tuttuysan bozulmuştur,ışık bozuyor, artık onlardan yavru çıkmaz, at yumurtaları gitsin""" demesiydi. bu konuda içim rahat değil hala malesef :(

sanmıyorum, en fazla 3 dk sürmüştür. sonra yerlerin koydum tekrardan. tek şüphem, uzun süredir kuş üretimi yapan bir tanıdığımın """yumurtaya ışık tuttuysan bozulmuştur,ışık bozuyor, artık onlardan yavru çıkmaz, at yumurtaları gitsin""" demesiydi. bu konuda içim rahat değil hala malesef :(
Ustalar daha iyi bilir lakin ışıkla bakmak yumurtayı bozmaz

Ustalar daha iyi bilir lakin ışıkla bakmak yumurtayı bozmaz

sayın tarump, dün akşamdan beri bi araştırma halindeyim sürekli, her yerde ışıkla bakılıyor. bende tanıdığımın yanına gidip neden bana yumurtalar bozulmuştur dedin. Dedi ki " hafif bir fener ışığı ile baksan sorun değil ama telefonun flaş ışığı çok güçlü ve keskin bir ışık olduğu için yumurtanın iç yapısına ve hücrelere zarar veriyor." açıklaması bu yönde.

Çok fazla oynamayın ama 1 kere ışık tutuncada hiçbir şey olmaz. Benim anne yavruların üzerinden kalktı. Ben ampülle sistem kurdum yavruları ısıtarak çıkartmaya çalıştım. Her gün 2 defa normal fenerle kontrol yapıyordum öldüler mi diye. Ama sizin annenin altından yumurtayı sürekli cıkartmanız annenin kalkmasına neden olacaktır

Son düzenleme:
annede bi sıkıntı yok.dün yumurtaları yerine koyduğumdan beri yatıyor yumurtaların uzerınde. bi dahada rahatsız etmem zaten. yumurtalar bozulmuş da olsa bozulmasa da kalsın ana altında. gerisi nasip kısmet ve hayırlısı artık

Zaten doğası gereği yumurtalar çıkmazsa o da kalkacaktır diye düşünüyorum

aynen çok kafanı yorma çıkarlarsa çıkarlar ayrıca çok fazla flash tutmamanı öneririm ama tanıdığın kişi biraz abartmış sakın yumurtaları atma bekle sabır her zaman işe yarar :D